mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Pierwsze w Europie satelitarne radio cyfrowe

Pierwsze w Europie satelitarne radio cyfrowe

Delphi podejmuje współpracę z Global Radio

W pierwszym z oczekiwanej serii komunikatów na temat samochodowego, medialnego oraz konsumenckiego sprzętu elektronicznego, firma Global Radio S.A. poinformowała pod koniec maja, że wraz z Delphi Corp. (NYSE: DPH), wiodącym producentem branży elektronicznej, podpisała list intencyjny w sprawie projektu pierwszego w Europie satelitarnego radia cyfrowego. Zgodnie z tą umową Delphi zaprojektuje i opracuje odbiorniki satelitarne dla producentów pojazdów samochodowych działających na rynku europejskim obsługiwanym przez Global Radio.

Ten istotny komunikat pojawił się w chwili mianowania Bruce’a L. Crockett’a na stanowisko Administrateur Délégué firmy Global Radio oraz w momencie, gdy SG Cowena wybrano na bank inwestycyjny, który przeprowadzi drugi etap finansowania firmy Global Radio.

„Umowę z Global Radio podpisujemy z ogromną przyjemnością i nadzieją. Dzięki temu producenci samochodów w Europie będą mogli instalować w swoich pojazdach satelitarne odbiorniki radiowe” – powiedział dr Robert W. Schumacher, Dyrektor Generalny działu samochodowych systemów multimedialnych (Mobile MultiMedia) w firmie Delphi. Delphi, światowy lider w branży elektroniki samochodowej oraz lider na rynku odbiorników satelitarnych w Ameryce Północnej, produkuje obecnie radia satelitarne dla dwóch amerykańskich radiowych stacji satelitarnych. Global Radio przewiduje, że odbiorniki Delphi będzie można instalować w samochodach europejskich, kiedy tylko radio satelitarne zostanie uruchomione.

„Jesteśmy dumni z faktu, że firma Delphi, pionier w rozwoju radia satelitarnego w Stanach Zjednoczonych, wspiera firmę Global Radio przy wprowadzaniu tej nowoczesnej usługi w Europie” – powiedział Bruce Crockett – „W miarę realizacji naszej strategii, planujemy włączać do niej kolejnych najlepszych producentów wyrobów finalnych” – dodał.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.