mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Pierwsze zdjęcie nowego Audi TT

Pierwsze zdjęcie nowego Audi TT

Na targach elektronicznych CES producent z Ingolstadt pokazał światu, jak będzie wyglądało wnętrze nowej generacji sportowego coupe, czyli Audi TT. Wnętrze, którego najważniejszym pasażerem jest kierowca.

Pierwsze zdjęcie nowego Audi TT
To, czym chwali się Audi, to "nowa, smukła tablica rozdzielcza z wyświetlaczem dostosowanym do potrzeb kierowcy". „Pierwsze Audi TT to bez wątpienia ikona stylistyki. Druga generacja była bardziej sportowa, prezentując np. model TT RS plus z pięciocylindrowym silnikiem TFSI o mocy 360 KM“ – powiedział prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego. „Najnowsze Audi TT sprawi, że kierowca jeszcze bardziej doświadczy nowoczesnej techniki. Tego oczekuje się współcześnie od samochodu sportowego. Ponadto nowa generacja wyposażona będzie w elektronikę i elementy connectivity.“ dodał Hackenberg.

Nowa Audi TT będzie pierwszym seryjnym modelem z Ingolstad wyposażonym w Audi virtual cockpit. Czyli? Kierowca przed sobą będzie miał cyfrową tablicę rozdzielczą. Konsola środkowa została pozbawiona ekranu, a wyświetlane do tej pory na niej funkcje trafią na ekran znajdujący się za kierownicą. Audi informuje, że usunięcie z konsoli środkowej centralnego ekranu MMI dostarczyło ogromnej swobody projektantom.

Patrząc na deskę rozdzielczą z góry mamy dostrzec podobieństwo do skrzydła samolotu, a projekt i jej linie mają nam oddać wrażenie deski zawieszonej w powietrzu. Z awiacji zaczerpnięto również wzór silników lotniczych, który trafił do wlotów powietrza. Pomiędzy nimi umieszczono wyświetlacze temperatury. Pod środkowymi wlotami zainstalowano m.in. przycisk świateł awaryjnych.

Nadrzędnym celem podczas prac projektowych było założenie, że wszystkie elementy mają być podporządkowane kierowcy. Nowa jest kierownica wielofunkcyjna, spłaszczona u dołu. Przyciski na niej pozwalają na sterowanie praktycznie wszystkimi funkcjami, również nowym systemem infotainment. Audi chwali się, że nowy system wygląda jak te spotykane w smartfonach.

Audi od nowa zaprojektowało terminal MMI znajdujący się na tunelu środkowym. Ważnym elementem jest pole dotykowe, podobne do touchpada spotykanego w laptopach. Kierowca za jego pomocą może poruszać się po menu list i powiększać mapę.

Nowością wnętrza TT są również fotele sportowe S z mocno zarysowanymi bokami, , zintegrowanymi zagłówkami i typową dla samochodów wyczynowych pozycją siedzenia głęboko w fotelu. Teraz pozostaje nam już tylko czekać na to jak będzie prezentował się cały samochód i nowa generacja Audi TT. Auto zobaczymy zapewne za kilka miesięcy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi TT
Audi TT
Cena podstawowa już od: 148 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi TT Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi TT Audi virtual cockpit

Podobne wiadomości:

300 km/h w Ferrari F12 Berlinetta: na legalu!

auto motor i sport 0000-00-00

Kosmiczne auto, kosmiczne osiągi..., z których jednak legalnie nie da się korzystać w wielu miejscach. Chyba, że jest to niemiecka autostrada.

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.