mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Pierwszy system SOS na Europę

Pierwszy system SOS na Europę

Już na wiosnę 2006 firma Volvo Cars rozszerzy zasięg swojego systemu SOS na kolejne kraje europejskie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa podstawowy zestaw SOS może być uzupełniony zestawem ochronnym.

Pierwszy system SOS na Europę

Usługa SOS oferowana przez Volvo będzie miała ogólnoeuropejski zasięg. Dla wszystkich nowych samochodów osobowych Volvo oferowana będzie usługa jako opcja wyposażenia dodatkowego - Volvo On Call, umożliwiająca kontakt z centrum obsługi lub określenie dokładnego położenia samochodu w razie wypadku. System ten jest bardziej wszechstronny niż eCall, którego wprowadzenie proponuje Unia Europejska na przełomie 2009 i 2010 roku. Począwszy od wiosny 2006 roku Volvo On Call będzie sprzedawany w siedmiu krajach Europy, jednak jego zasięg obejmie aż czternaście państw.

Volvo On Call to zintegrowany system podnoszący poziom bezpieczeństwa kierowcy
i ochrony samochodu. Dzięki kombinacji telefonii bezprzewodowej i nowoczesnej technologii komputerowej właściciel samochodu Volvo uzyska pomoc w każdej trudnej sytuacji.

"Dla kierowcy samochodu podłączonego do Volvo On Call, pomoc jest zawsze w zasięgu ręki" - mówi Joost van den Bosch, Menedżer ds. Rozszerzonej Oferty w Volvo Cars.
"W niektórych przypadkach trzeba nacisnąć przycisk, w innych alarm uruchamiany jest automatycznie". W Wlk. Brytanii, Szwecji, Francji, we Włoszech, w Holandii, Belgii i Luksemburgu infrastruktura zostanie w pełni stworzona i uruchomiona z początkiem 2006 roku. "Jednak właściciele aut Volvo w większości pozostałych krajów europejskich również będą czerpać korzyści z systemu, który będą mogli wykorzystywać zaraz po przekroczeniu granicy jednego z już objętych nim państw" - wyjaśnia Joost van den Bosch. "Co więcej będzie dostępny także w kolejnych siedmiu krajach, choć jego obsługą zajmować się będzie międzynarodowe centrum usługowe".

Tych kolejnych siedem krajów to Niemcy, Szwajcaria, Austria, Dania, Norwegia, Hiszpania i Portugalia. W ciągu najbliższych kilku lat Volvo będzie oferować usługę Volvo On Call także na innych rynkach.

Volvo On Call obejmuje dwa zestawy usług: pierwszy, standardowy, zwiększa bezpieczeństwo, zaś drugi, dodatkowy, ochronę (ceny zestawów mogą różnić się w zależności od rynku).

Zestaw bezpieczeństwa zawiera konieczne wyposażenie, tj. zintegrowany telefon GSM Volvo i odbiornik GPS, a także obejmuje pięcioletni abonament, który przechodzi na kolejnego właściciela, gdy samochód zostaje w ciągu pięciu lat sprzedany. W zestawie oferowane są następujące usługi:
- alarm aktywowany automatycznie w razie wypadku, podczas którego uruchomiona zostanie poduszka powietrzna lub napinacz pasów bezpieczeństwa;
- alarm aktywowany ręcznie poprzez wciśnięcie przycisku SOS w razie wypadku lub nagłego złego samopoczucia;
- wparcie techniczne w razie wystąpienia problemów z samochodem;
- automatyczny alarm gwarantuje kierowcy samochodu najszybszą pomoc, nawet w sytuacjach, gdy sam nie jest w stanie o nią poprosić.

Zestaw ochrony obejmuje następujące elementy:
- alarm aktywowany automatycznie i przekazywany działowi obsługi klienta Volvo On Call;
- namierzanie skradzionego samochodu i przekazywanie informacji policji;
- zdalne otwieranie samochodu, gdy kluczyki zaginą lub zostaną przypadkowo zamknięte wewnątrz auta;

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.