mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Poczuj las...w Nissanie

Poczuj las...w Nissanie

Słowo klimatyzacja nabierze całkiem nowego znaczenia, a raczej zapachu. Japoński koncern opracowuje specjalną technologię, która zadba o bardzo wyjątkową atmosferę we wnętrzu samochodu. Już niebawem jadąc autem będziemy mogli poczuć się jak w... lesie.

Poczuj las...w Nissanie

Naukowcy z Uniwersytetu w Tokio pracują właśnie nad nowym rozwiązaniem o nazwie Forest AC wraz z inżynierami Nissana. Nie od dziś wiadomo, że nie tylko temperatura i wilgotność powietrza mają wpływ na samopoczucie kierowcy. W nowoczesnych samochodach będzie o to dbać również wyrafinowany zapach.

Jak dowiedli naukowcy leśny zapach pozwala niwelować uczucie nudy, pobudzając tym samym i uspokajając kierowcę. To wszystko będzie możliwe dzięki specjalnym pojemnikom zapachowym, które raz do roku trzeba będzie wymieniać. Rozwiązanie "Forest AC" będzie także dbać by powietrze w samochodzie było równie wilgotne jak w lesie.

Urządzenie zadba też o jakość powietrza w kabinie. Jeśli na zewnątrz będzie bardzo zanieczyszczone powietrze, obieg automatycznie zostanie zamknięty. Dodatkowo we wnętrzu będzie zamontowany czujnik, który w przypadku stwierdzenia nieprzyjemnych zapachów będzie zwiększał siłę wentylacji. Naukowcy nie poinformowali jednak jakiego typu zapachy będą aktywować nawiew. Prawdopodobnie chodzi o dym papierosowy.

Nowatorski system pojawi się w nowym modelu Fuga. Można się spodziewać, że zaraz po nim trafi on także do innych nowości tego koncernu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan klimatyzacja zapachowa klimatyzacja Forest AC

Podobne wiadomości:

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

SX4, Soul, Qashqai+2, XC60, X6 – przebierańcy

auto motor i sport 0000-00-00

Wzorem dziesięcioboistów chcą rozdawać karty w różnych dyscyplinach. Na przykładzie pięciu crossoverów rozstrzygamy - czy słusznie. Oto porównanie Suzuki SX4 1.6 4WD, Kii Soul 1.6 CRDi, Nissana Qashqaia+2 2.0 dCi 4WD, Volvo XC60 D5 oraz BMW X6 x-Drive 50i.

Komentuj:

~lesnik 2009-09-21

A może chodzi o bąki? ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku
Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku
Yanosik po raz kolejny sprawdza prędkość w polskich miastach. Tym razem porównuje tempo pomiędzy wiosną a latem. Różnica w prędkości wynosi ok 4-5 km/h. Średnia prędkość jazdy w najwolniejszym mieście wynosi 39,3 km/h.