mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Poczuj las...w Nissanie

Poczuj las...w Nissanie

Słowo klimatyzacja nabierze całkiem nowego znaczenia, a raczej zapachu. Japoński koncern opracowuje specjalną technologię, która zadba o bardzo wyjątkową atmosferę we wnętrzu samochodu. Już niebawem jadąc autem będziemy mogli poczuć się jak w... lesie.

Poczuj las...w Nissanie

Naukowcy z Uniwersytetu w Tokio pracują właśnie nad nowym rozwiązaniem o nazwie Forest AC wraz z inżynierami Nissana. Nie od dziś wiadomo, że nie tylko temperatura i wilgotność powietrza mają wpływ na samopoczucie kierowcy. W nowoczesnych samochodach będzie o to dbać również wyrafinowany zapach.

Jak dowiedli naukowcy leśny zapach pozwala niwelować uczucie nudy, pobudzając tym samym i uspokajając kierowcę. To wszystko będzie możliwe dzięki specjalnym pojemnikom zapachowym, które raz do roku trzeba będzie wymieniać. Rozwiązanie "Forest AC" będzie także dbać by powietrze w samochodzie było równie wilgotne jak w lesie.

Urządzenie zadba też o jakość powietrza w kabinie. Jeśli na zewnątrz będzie bardzo zanieczyszczone powietrze, obieg automatycznie zostanie zamknięty. Dodatkowo we wnętrzu będzie zamontowany czujnik, który w przypadku stwierdzenia nieprzyjemnych zapachów będzie zwiększał siłę wentylacji. Naukowcy nie poinformowali jednak jakiego typu zapachy będą aktywować nawiew. Prawdopodobnie chodzi o dym papierosowy.

Nowatorski system pojawi się w nowym modelu Fuga. Można się spodziewać, że zaraz po nim trafi on także do innych nowości tego koncernu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan klimatyzacja zapachowa klimatyzacja Forest AC

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

~lesnik 2009-09-21

A może chodzi o bąki? ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.