mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Poczuj las...w Nissanie

Poczuj las...w Nissanie

Słowo klimatyzacja nabierze całkiem nowego znaczenia, a raczej zapachu. Japoński koncern opracowuje specjalną technologię, która zadba o bardzo wyjątkową atmosferę we wnętrzu samochodu. Już niebawem jadąc autem będziemy mogli poczuć się jak w... lesie.

Poczuj las...w Nissanie

Naukowcy z Uniwersytetu w Tokio pracują właśnie nad nowym rozwiązaniem o nazwie Forest AC wraz z inżynierami Nissana. Nie od dziś wiadomo, że nie tylko temperatura i wilgotność powietrza mają wpływ na samopoczucie kierowcy. W nowoczesnych samochodach będzie o to dbać również wyrafinowany zapach.

Jak dowiedli naukowcy leśny zapach pozwala niwelować uczucie nudy, pobudzając tym samym i uspokajając kierowcę. To wszystko będzie możliwe dzięki specjalnym pojemnikom zapachowym, które raz do roku trzeba będzie wymieniać. Rozwiązanie "Forest AC" będzie także dbać by powietrze w samochodzie było równie wilgotne jak w lesie.

Urządzenie zadba też o jakość powietrza w kabinie. Jeśli na zewnątrz będzie bardzo zanieczyszczone powietrze, obieg automatycznie zostanie zamknięty. Dodatkowo we wnętrzu będzie zamontowany czujnik, który w przypadku stwierdzenia nieprzyjemnych zapachów będzie zwiększał siłę wentylacji. Naukowcy nie poinformowali jednak jakiego typu zapachy będą aktywować nawiew. Prawdopodobnie chodzi o dym papierosowy.

Nowatorski system pojawi się w nowym modelu Fuga. Można się spodziewać, że zaraz po nim trafi on także do innych nowości tego koncernu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan klimatyzacja zapachowa klimatyzacja Forest AC

Podobne wiadomości:

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

~lesnik 2009-09-21

A może chodzi o bąki? ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Legendarna "Gelenda" odsłonięta na targach w Detroit.