mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Podświetlana tablica rejestracyjna

Podświetlana tablica rejestracyjna

Podświetlana, cienkościenna tablica rejestracyjna daje nowe możliwości pod względem wzornictwa i zapewnia większą widoczność nocą oraz w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Podświetlana tablica rejestracyjna

Ta innowacyjna technologia opracowana została w niemieckim centrum badawczym amerykańskiej firmy 3M w Neuss.

Podstawą tego produktu jest lampa o dużej powierzchni świetlnej, o wymiarach standardowej tablicy rejestracyjnej i o grubości ścianki jedynie kilku milimetrów. Specjalne folie optyczne zapewniają równomierne rozłożenie emisji światła (emitowanego przez wbudowane w cienką płytkę, silne i trwałe półprzewodnikowe diody świecące LED) na całej powierzchni tablicy. Tę nową, płaską lampę można łatwo połączyć z samochodową instalacją elektryczną prądu stałego 12V.

Nowy rodzaj oświetlenia przynosi korzyści w dziedzinie wzornictwa. W szczególności oferuje możliwości łatwego montażu bardzo cienkiej, niewielkiej płyty świetlnej we wnęce przewidzianej dla tablicy rejestracyjnej samochodu. Tradycyjne tablice rejestracyjne muszą być umieszczane, w tej samej wnęce, pod pewnym kątem tak, aby umieszczone zewnętrzne oświetlenie tablicy mogło spełniać swoje funkcje. Nowa płaska lampa o dużej powierzchni świetlnej ułatwia odczytanie nawet zabrudzonej tablicy.

Nowe, podświetlano - odblaskowe tablice rejestracyjne, naniesione na płaskie, cienkościenne płytki świecące, produkowane są tak samo, jak tablice tradycyjne. Możliwe jest dokonywanie innych operacji na licu tablicy w celu otrzymania wymaganej grafiki lub symboli wymaganych przepisami.

Produkt ten został zaprezentowany na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych (International Automotive Fair – IAA) we Frankfurcie (Niemcy) odbywających się w dniach od 15 do 25 września 2005 r.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.