mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Podwójne sprzęgło w Lancerze

Podwójne sprzęgło w Lancerze

Nowy Mitsubishi Lancer, którego premiera jest planowana na tegoroczną jesień będzie dostępny z nowoczesną przekładnią, technologicznie podobna do systemu DSG stosowanego przez Volkswagena.

Podwójne sprzęgło w Lancerze

W skrócie nazywa się ona Twin Clutch SST (Sport Shift Transmission). Jest to zautomatyzowana przekładnia manualna, która pozwala na bardzo płynną zmianę biegów, zwalniając kierowcę z konieczności używania konwencjonalnego sprzęgła. Skrzynia będzie umożliwiać bardzo szybką zmianę biegów w obie strony, dzięki czemu poprawią się osiągi samochodu.

Bardzo wydajny system przekazywania mocy wpłynie także na apetyt na paliwo, który ma się widocznie zmniejszyć. Przekładnia będzie pracować w trzech trybach, w zależności od sytuacji i warunków jakie będa w danej chwili wymagane, od spokojnej jazdy po mieście aż po sportową jazdę na torze wyścigowym


Podobne wiadomości:

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Komentuj:

~a 2007-09-22

Oj Qupa, Qupa, wróć do szkoły niedorozwinięty dzieciaku i naucz się poprawnie pisać po polsku. I nie chodzi mi o brak czcionek. Co to za słowo "skolej"? Czy takie qupy muszą zaśmiecać internet swoimi wypocinami?

~qba 2007-07-27

a panowie "koneserowie" to moze troche bardziej merytorycznie by sie wypowiedzieli ? chyba, ze to przerasta wasze "dorosle" myslenie ?

~Kowal 2007-07-27

Brak dystansu na 100% ela ela ela umbrella

~Qba 2007-07-27

Jedyny dystans do mnie jaki moge tobie zafundowac to co najwyzej ze 40 cm .. no chiba, ze masz tzw. deep throat.. wtedy dystans miedzy nami sie zmniejszy :]

~Luk@s 2007-07-27

Dokladnie pewnie jeszcze na rowerze bzyka a o kwestiach doroslych ludzi sie wypowiada:( eh te dzieciaki. Poza tym brak dystansu do siebie u Qupy widac

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC
Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC
Na kilkanaście dni przed Genewą Volkswagen zaprezentował swój najnowszy model – Arteon. Przed tym autem stoi bardzo ambitne zadanie - będzie musiał zastąpić dwa modele. Mamy pierwsze zdjęcia tego modelu.
Odgadnij model Odgadnij model