mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Podwójne sprzęgło w Lancerze

Podwójne sprzęgło w Lancerze

Nowy Mitsubishi Lancer, którego premiera jest planowana na tegoroczną jesień będzie dostępny z nowoczesną przekładnią, technologicznie podobna do systemu DSG stosowanego przez Volkswagena.

Podwójne sprzęgło w Lancerze

W skrócie nazywa się ona Twin Clutch SST (Sport Shift Transmission). Jest to zautomatyzowana przekładnia manualna, która pozwala na bardzo płynną zmianę biegów, zwalniając kierowcę z konieczności używania konwencjonalnego sprzęgła. Skrzynia będzie umożliwiać bardzo szybką zmianę biegów w obie strony, dzięki czemu poprawią się osiągi samochodu.

Bardzo wydajny system przekazywania mocy wpłynie także na apetyt na paliwo, który ma się widocznie zmniejszyć. Przekładnia będzie pracować w trzech trybach, w zależności od sytuacji i warunków jakie będa w danej chwili wymagane, od spokojnej jazdy po mieście aż po sportową jazdę na torze wyścigowym


Podobne wiadomości:

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Spiesz się powoli

auto motor i sport 0000-00-00

W Dakarze kolejny raz wygrała Afryka. Wszystkich, którzy pogardzają prawami fizyki, lekce sobie ważą prawa przyrody i spieszyli się za bardzo - spotkała surowa kara.

Komentuj:

~a 2007-09-22

Oj Qupa, Qupa, wróć do szkoły niedorozwinięty dzieciaku i naucz się poprawnie pisać po polsku. I nie chodzi mi o brak czcionek. Co to za słowo "skolej"? Czy takie qupy muszą zaśmiecać internet swoimi wypocinami?

~qba 2007-07-27

a panowie "koneserowie" to moze troche bardziej merytorycznie by sie wypowiedzieli ? chyba, ze to przerasta wasze "dorosle" myslenie ?

~Kowal 2007-07-27

Brak dystansu na 100% ela ela ela umbrella

~Qba 2007-07-27

Jedyny dystans do mnie jaki moge tobie zafundowac to co najwyzej ze 40 cm .. no chiba, ze masz tzw. deep throat.. wtedy dystans miedzy nami sie zmniejszy :]

~Luk@s 2007-07-27

Dokladnie pewnie jeszcze na rowerze bzyka a o kwestiach doroslych ludzi sie wypowiada:( eh te dzieciaki. Poza tym brak dystansu do siebie u Qupy widac

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.