mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Pojazdy Jeep z napędem 4x4

Pojazdy Jeep z napędem 4x4

65-letnia tradycja samochodów terenowych marki Jeep z napędem 4x4, kombinacja doświadczenia z nowoczesną techniką dała tej marce czołową pozycję wśród światowej konkurencji.

Pojazdy Jeep z napędem 4x4

Oferowany w samochodach Jeep wybór sześciu systemów napędu 4x4 umożliwia spełnienie oczekiwań najbardziej wymagającej klienteli:
- Command-Trac
- Selec-Trac
- Quadra-Trac I
- Quadra-Trac II
- Quadra-Drive II
- Rock-Trac

Systemy te odznaczają się zróżnicowaną charakterystyką – od tradycyjnej do ekstremalnej i dostępne są w pojazdach Grand Cherokee, Cherokee, Wrangler oraz w nowym modelu Commander.

Konstrukcja samochodów marki Jeep podlega najostrzejszym kryteriom funkcjonalnym. Znak "Jeep Trail Rated" świadczy o tym, iż pojazd zdolny jest sprostać różnorodnym warunkom off-road'u, klasyfikowanych w pięciu kategoriach, najważniejszych dla nabywcy: trakcja, prześwit, zwrotność, artykulacja zawieszenia (wykrzyżowanie) i brodzenie przez przeszkody wodne.

"Jeep Trail Rated" jest metodą obiektywnej oceny i przewidywania sprawności terenowej pojazdów Jeep dzisiaj i w przyszłości – autorstwa Centrum Testów Samochodowych (NATC) oraz ośrodka konstrukcyjnego firmy Jeep. Certyfikacja "Jeep Trail Rated" przyznawana jest w efekcie spontanicznych i planowanych testów polowych oraz symulacji komputerowych, które w sposób jednolity i powtarzalny określają sprawność
off-road'ową pojazdów marki Jeep w powyższych aspektach.   

Jeep jest pionierem w zakresie nowatorskich rozwiązań technicznych i funkcjonalnych, m.in:
- automatyczna skrzynia biegów dla napędu na cztery koła
- napęd 4x4 dołączany podczas ruchu pojazdu
- pierwszy samoczynny, stały system napędu 4x4 Quadra-Trac
- załączane w biegu systemy napędu 4x4 Command-Trac i Selec-Trac
- konstrukcja pojazdu SUV (rekreacyjno-użytkowego) z napędem 4x4
- skrzynka rozdzielcza z reduktorem terenowym o przełożeniu 4:1
- jedyna w swoim rodzaju konstrukcja sterowanych elektronicznie mechanizmów różnicowych o zwiększanym tarciu ELSD (przedni, osiowy i tylny).

W warunkach zaostrzającej się konkurencji rynkowej w segmencie 4x4 – Jeep jest jedynym producentem amerykańskim o tak długiej tradycji wytwarzania pojazdów z napędem na cztery koła. Bez względu na klasę – kompaktową, średnią czy też Premium – każdy SUV marki Jeep ma gwarancję oryginalnej konstrukcji, wysokiej sprawności off-roadowej i wytrzymałości – w połączeniu z wyrafinowaniem techniki i wyposażenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech