mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Pojazdy Jeep z napędem 4x4

Pojazdy Jeep z napędem 4x4

65-letnia tradycja samochodów terenowych marki Jeep z napędem 4x4, kombinacja doświadczenia z nowoczesną techniką dała tej marce czołową pozycję wśród światowej konkurencji.

Pojazdy Jeep z napędem 4x4

Oferowany w samochodach Jeep wybór sześciu systemów napędu 4x4 umożliwia spełnienie oczekiwań najbardziej wymagającej klienteli:
- Command-Trac
- Selec-Trac
- Quadra-Trac I
- Quadra-Trac II
- Quadra-Drive II
- Rock-Trac

Systemy te odznaczają się zróżnicowaną charakterystyką – od tradycyjnej do ekstremalnej i dostępne są w pojazdach Grand Cherokee, Cherokee, Wrangler oraz w nowym modelu Commander.

Konstrukcja samochodów marki Jeep podlega najostrzejszym kryteriom funkcjonalnym. Znak "Jeep Trail Rated" świadczy o tym, iż pojazd zdolny jest sprostać różnorodnym warunkom off-road'u, klasyfikowanych w pięciu kategoriach, najważniejszych dla nabywcy: trakcja, prześwit, zwrotność, artykulacja zawieszenia (wykrzyżowanie) i brodzenie przez przeszkody wodne.

"Jeep Trail Rated" jest metodą obiektywnej oceny i przewidywania sprawności terenowej pojazdów Jeep dzisiaj i w przyszłości – autorstwa Centrum Testów Samochodowych (NATC) oraz ośrodka konstrukcyjnego firmy Jeep. Certyfikacja "Jeep Trail Rated" przyznawana jest w efekcie spontanicznych i planowanych testów polowych oraz symulacji komputerowych, które w sposób jednolity i powtarzalny określają sprawność
off-road'ową pojazdów marki Jeep w powyższych aspektach.   

Jeep jest pionierem w zakresie nowatorskich rozwiązań technicznych i funkcjonalnych, m.in:
- automatyczna skrzynia biegów dla napędu na cztery koła
- napęd 4x4 dołączany podczas ruchu pojazdu
- pierwszy samoczynny, stały system napędu 4x4 Quadra-Trac
- załączane w biegu systemy napędu 4x4 Command-Trac i Selec-Trac
- konstrukcja pojazdu SUV (rekreacyjno-użytkowego) z napędem 4x4
- skrzynka rozdzielcza z reduktorem terenowym o przełożeniu 4:1
- jedyna w swoim rodzaju konstrukcja sterowanych elektronicznie mechanizmów różnicowych o zwiększanym tarciu ELSD (przedni, osiowy i tylny).

W warunkach zaostrzającej się konkurencji rynkowej w segmencie 4x4 – Jeep jest jedynym producentem amerykańskim o tak długiej tradycji wytwarzania pojazdów z napędem na cztery koła. Bez względu na klasę – kompaktową, średnią czy też Premium – każdy SUV marki Jeep ma gwarancję oryginalnej konstrukcji, wysokiej sprawności off-roadowej i wytrzymałości – w połączeniu z wyrafinowaniem techniki i wyposażenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.