mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Polacy twórcami nowatorskiego systemu kontroli pojazdów

Polacy twórcami nowatorskiego systemu kontroli pojazdów

Polscy elektronicy i programiści ze spółki IPP (Idea Projekt Produkt) stworzyli mobilny system powalający na bieżąco kontrolować pojazdy podczas jazdy – Mobilny OCR. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa stała się szybsza i skuteczniejsza kontrola samochodów – nawet w trakcie jazdy.

System automatycznie wykrywa wszystkie zapisane w bazie pojazdy, co może być wykorzystane zarówno w logistyce, spedycji, transporcie miejskim, jak i służbach publicznych.
Rozwiązanie autorstwa IPP działa na zasadzie współpracy kilku urządzeń – kamery mobilnej ze specjalnym oprogramowaniem OCR, przekaźnika sieci bezprzewodowych oraz dowolnego urządzania (stacjonarnego lub przenośnego), który jest adresatem sygnału.

Mobilny TF-OCR może przekazywać sygnał na dwa sposoby. Na bliższą odległość za pomocą sieci WLAN bezpośrednio do odbiorcy sygnału (np. radiowozu) lub też poprzez przekaźnik GPRS, EDGE albo UMTS na dowolną odległość. Dzięki temu rozwiązaniu znacznie redukuje się koszty generowane przez założenie sieci stacjonarnych.

W przypadku firm logistycznych czy spedycyjnych system dostarcza informacje nt. każdego wjazdu i wyjazdu pojazdu w dowolnym miejscu przedsiębiorstwa (brama, wjazd, parking itp.). Co istotne – samo urządzenie można przenosić w różne miejsca bez ponoszenia wydatków na instalację okablowania. Mobilny OCR może być również wykorzystywany przez zarządców środków transportu miejskiego, podmiejskiego czy międzymiastowego do kontroli punktualności pojazdów (a więc i rzetelności rozkładów jazdy oraz solidności kierowców).

Urządzenie Mobilny OCR można wypożyczyć na określony czas. Jeśli chodzi o pracę służb mundurowych, główną zaletą Mobilnego OCR jest automatyczne weryfikowanie pojazdów zastrzeżonych (skradzionych lub takich, których kierowcy popełnili wykroczenie w zadanym okresie) za pomocą przenośnej kamery z urządzeniem odczytującym tablice rejestracyjne. Stojący przy drodze Mobilny OCR na bieżąco kontroluje przejeżdżające samochody i weryfikuje je z zapisaną w nim bazą lub – zdalnie – z bazą zawartą w innym urządzeniu. Jeśli wykryje pojazd figurujący w niej, wówczas wysyła zgłoszenie do wytypowanej jednostki. System dostarcza pełną wiedzę na temat pojazdu: numer rejestracyjny, jego zdjęcie oraz szczegółowe informacje: kiedy i za co w przeszłości auto było zatrzymane lub dlaczego jest poszukiwane.


Podobne wiadomości:

Rajd Niemiec już bez Polaków

Rajd Niemiec już bez Polaków

Aktualności 2007-08-17

Citroen DS3 Cabrio: Facetom wstęp wzbroniony

Citroen DS3 Cabrio: Facetom wstęp wzbroniony

Testy samochodów 2013-11-06

Świat samochodów lifestylowych nie znosi próżni. Wystarczy, że konkurencja pójdzie w którymś kierunku, a za chwilę znajdą się naśladowcy. Sprawdziliśmy, czy nowy Citroen DS3 Cabrio powstał z potrzeby rynku, czy to kolejny modowy wybryk.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Range Rover Velar - luksusowy brat F-Pace
Range Rover Velar - luksusowy brat F-Pace
Na stoisku Range Rovera w Genewie nie zabraknie gorącej premiery. Oto całkowicie nowy model z segmentu SUV, który wypełni lukę pomiędzy najmniejszym Evqoue, a dużym Sport.