mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Połączenia telefonów z autami ustandaryzowane

Połączenia telefonów z autami ustandaryzowane

Sposób łączności i interfejs telefonów komórkowych typu smartphone z samochodami ma zostać ustandaryzowany. Tak ustaliły firmy LG, Samsung oraz Nokia z koncernami Daimler, General Motors, Honda, Hyundai, Toyota oraz Volkswagen. Kolejne firmy mają dołączyć do projektu już niebawem, w tym Panasonic i Alpine.

Połączenia telefonów z autami ustandaryzowane
Celem jest zapewnienie kierowcom prostszego i bezpieczniejszego sposobu dostępu do muzyki, różnorakich funkcji telefonu, a także odbierania połączeń oraz wiadomości SMS. Dostępna będzie także możliwość sterowania wszystkim poprzez polecenia głosowe. Użytkownicy będą w stanie korzystać z funkcji dzięki ekranowi dotykowemu. Całość może doprowadzić do częściowej, a na dłuższą metę całkowitej eliminacji drogich systemów nawigacji satelitarnej, ponieważ kierowcy będą mogli korzystać z aplikacji nawigacyjnych, zainstalowanych na ich telefonach.

USB, WLAN oraz Bluetooth będą używane do połączenia telefonów z samochodem, a technologie takie jak bezprzewodowe ładowanie baterii są także możliwe do zastosowania.
Tematy w artykule: telefon samochód Bluetooth

Podobne wiadomości:

Oto najczęstsze

Oto najczęstsze "grzechy" polskich kierowców

Aktualności 2014-08-14

Dlaczego nie rozmawiać przez komórkę podczas jazdy?

Dlaczego nie rozmawiać przez komórkę podczas...

Aktualności 2014-12-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?