mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Porsche Track Precision - zabawka na tor

Porsche Track Precision - zabawka na tor

Porsche opracowało system Track Precision, który właścicielom najbardziej sportowych modeli pozwala poprawiać swoje umiejętności jazdy torowej. Możliwości tej aplikacji jest wiele.

Porsche Track Precision - zabawka na tor
Porsche Track Precision to nic innego jak pobierana ze sklepów Google Play oraz iTunes Store aplikacja na smartfony. Potrafi się ona "komunikować" z komputerem sterującym samochodu, a skalibrowana jest z trzema aktualnie produkowanymi bolidami z Zuffenhausen: Caymanem GT4, 911 GT3 i 911 GT3 RS. Oprogramowanie jest dostępne zarówno dla nabywców nowych aut, jak i aktualnych posiadaczy wymienionych modeli.

Po ściągnięciu aplikacji, kierowca wybiera jeden z 60 zaprogramowanych w niej torów wyścigowych. Może także wprowadzić własne trasy za pomocą edytora lub po prostu przejeżdżając swoją pętlę z włączoną aplikacją - sama zarejestruje tor. Następnie smartfona należy zaczepić na przedniej szybie i do dzieła.


 
Porsche Track Precision sczytuje dane z komputera pojazdu 10 razy w ciągu jednej sekundy - dzięki temu zapewnia mnóstwo informacji, m.in. na temat międzyczasów przejazdu, szybkości, przeciążeń, pozycji pedałów, skrętu kierownicą. Jednocześnie nagrywa wideo z przejazdu i potrafi wyświetlać na ekranie smartfona tzw. ghost car, czyli wirtualne auto jadące optymalnym torem, podpowiadając jak najsprawniej pokonać daną trasę. Kolejna funkcja to lap trigger, która dzięki odpowiednim nadajnikom pozwala uzyskać bardzo dokładne czasy okrążeń.

Podobny system opracowało wcześniej General Motors - nazywa się Performance Data Recorder i można go zamówić m.in. w Chevrolecie Corvette i mocnych Cadillakach: ATS-V i CTS-V. Taki dodatek wydaje się być obowiązkowym sprzętem dla osób, które swoje Porsche kupują, żeby popracować nad swoimi umiejętnościami, a nie tylko wizerunkiem.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche 911
Porsche 911
Cena podstawowa już od: 488 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Nowe Porsche 911 - z napędem hybrydowym i elektrycznym

Nowe Porsche 911 - z napędem hybrydowym i...

Aktualności 2017-07-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - czas na wersję Polestar
Volvo XC60 - czas na wersję Polestar
Volvo XC60 to jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Szwedzki producent przygotował kolejną, mocniejszą odmianę najpopularniejszego modelu sygnowaną logo Polestar.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech