mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Potrójnie doładowany silnik w BMW

Potrójnie doładowany silnik w BMW

BMW X3 bardzo dobrze radzi sobie na rynku. Stąd nie powinien dziwić pomysł zakładający rozszerzenie gamy modeli spod znaku M, o ten właśnie samochód.

Potrójnie doładowany silnik w BMW
Jak to zwykle w BMW bywa, razem z premierą modelu, pojawia się także premiera nowego silnika. Tym razem pod maską X3 M zadomowi się jednostka o pojemności 3,2 litra, która będzie wyposażona w... potrójne doładowanie!

Dzięki temu sześciocylindrowy silnik będzie w stanie wydobyć z siebie moc w okolicach 450 koni mechanicznych. Szczegóły techniczne nie są jeszcze znane, tak więc nie wykluczone, że jednostka pojawi się także w nowej generacji M3.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW silniki BMW tri turbo

Podobne wiadomości:

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

~pit81 2011-06-02

a moze będą 2 turbiny i jeden kompresor (coś w stylu silników VW)

aaa 2011-05-30

Ciekawe czy ten sam silnik znajdzie się też w nowym M3? Zastosowanie trzech turbin (jeśli są każda innej wielkości to nie wyobrażam sobie tej plątaniny rur!) podniesie jeszcze bardzie zakres obrotów. O ile podwójne już miał moment od 1500 obrotów, to pewnie trzecia turbina podniesie zakres maksymalnych obrotów. Doładowane M3 kręcące się do 8000 obrotów..... super sprawa - a do tego pewnie minimalny lag i brak trubodziury!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Supra – jakie silniki pod maską?
Nowa Toyota Supra – jakie silniki pod maską?
Na Festiwalu Szybkości w Goodwood zadebiutowała kilka dni temu nowa generacja Toyoty Supry. Co prawda wciąż zamaskowana i jeszcze nie w wersji produkcyjnej, ale teraz wiemy już więcej o nowym wcieleniu legendy.