mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Potrójnie doładowany silnik w BMW

Potrójnie doładowany silnik w BMW

BMW X3 bardzo dobrze radzi sobie na rynku. Stąd nie powinien dziwić pomysł zakładający rozszerzenie gamy modeli spod znaku M, o ten właśnie samochód.

Potrójnie doładowany silnik w BMW
Jak to zwykle w BMW bywa, razem z premierą modelu, pojawia się także premiera nowego silnika. Tym razem pod maską X3 M zadomowi się jednostka o pojemności 3,2 litra, która będzie wyposażona w... potrójne doładowanie!

Dzięki temu sześciocylindrowy silnik będzie w stanie wydobyć z siebie moc w okolicach 450 koni mechanicznych. Szczegóły techniczne nie są jeszcze znane, tak więc nie wykluczone, że jednostka pojawi się także w nowej generacji M3.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW silniki BMW tri turbo

Podobne wiadomości:

Trzy turbiny pod maską BMW

auto motor i sport 0000-00-00

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje...

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~pit81 2011-06-02

a moze będą 2 turbiny i jeden kompresor (coś w stylu silników VW)

aaa 2011-05-30

Ciekawe czy ten sam silnik znajdzie się też w nowym M3? Zastosowanie trzech turbin (jeśli są każda innej wielkości to nie wyobrażam sobie tej plątaniny rur!) podniesie jeszcze bardzie zakres obrotów. O ile podwójne już miał moment od 1500 obrotów, to pewnie trzecia turbina podniesie zakres maksymalnych obrotów. Doładowane M3 kręcące się do 8000 obrotów..... super sprawa - a do tego pewnie minimalny lag i brak trubodziury!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota GT86 po tuningu TRD
Toyota GT86 po tuningu TRD
Inżynierowie Toyota Racing Development wzięli na warsztat i profesjonalnie stuningowali kolejne auto. Tym razem wybór padł na słynne, tylnonapędowe coupé GT86. Tak powstała wyjątkowa Toyota GT86 TRD Special Edition.