mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Przegląd... on-line

Przegląd... on-line

Wiosna to odpowiedni czas, aby zadbać o samochód i dokonać w nim wszelkich napraw, które są niezbędne po ciężkiej zimie. Serwis klimatyzacji, wymiana płynów eksploatacyjnych, kontrola zawieszenia czy wreszcie wymiana opon na letnie – teraz wszystkie te usługi można wygodnie i bezpiecznie zlecić w jednym miejscu nawet bez wychodzenia z domu.

Przegląd... on-line
Internetowy serwis Motoinegrator udostępnił kierowcom możliwość zlecania usług warsztatowych za pomocą strony www lub telefonicznie. Klient może zamówić wykonanie wszystkich rodzajów usług warsztatowych takich jak wymiana opon, serwis klimatyzacji, okresowy przegląd techniczny czy pozostałe naprawy jak np. wymiana sprzęgła czy klocków hamulcowych. Takie udogodnienie może okazać się szczególnie przydatne wiosną, kiedy zapotrzebowanie na przeglądy oraz drobne naprawy rośnie, a w warsztatach ustawiają się kolejki kierowców.

Wiosenne oblężenie warsztatów
- Ciężkie warunki pogodowe zimą sprawiają, że kierowcy jeśli tylko mogą, odkładają wszystkie profilaktyczne naprawy na później. Kiedy pogoda się poprawia, a słupek termometru zaczyna wskazywać temperaturę powyżej zera, kierowcy przypominają sobie o zaległościach wobec samochodu i lawinowo udają się do warsztatów – komentuje Maciej Gieniul z serwisu Motointegrator. - Oczywiście warsztaty nie zawsze są w stanie szybko obsłużyć wszystkich klientów, dlatego często muszą oni czekać w kolejkach lub umawiać się na terminy, które nie zawsze są dla nich korzystne. W takiej sytuacji warto rozważyć możliwość skorzystania z usług MI. – dodaje Gieniul.

Kierowcy korzystając z MI nie muszą samodzielnie szukać warsztatu oraz umawiać się na dogodny termin – wyręcza ich w tym konsultant MI, jego zadaniem jest wskazanie odpowiedniego warsztatu partnerskiego Motointegratora w dogodnej lokalizacji, który w sugerowanym przez klienta czasie będzie mógł zrealizować usługę. Warto dodać, że klienci zlecający naprawy za pośrednictwem MI mogą także liczyć na 3 letnią gwarancję na zamontowane części.

Pakiety przeglądów – konkurencja dla ASO?
Dużą zaletą systemu zlecania usług warsztatowych online przez Motointegratora jest możliwość poznania ostatecznej ceny naprawy jeszcze przed jej realizacją. Klient otrzymuje do akceptacji ofertę w której wyszczególnione są koszty usługi oraz ewentualnych części niezbędnych do jej zrealizowania.

Dla wygody kierowców, stworzone zostały trzy podstawowe pakiety przeglądów. Można wybierać między przeglądem małym, średnim oraz dużym - w zależności od zakresu czynności, które zostaną wykonane.

- Mały przegląd popularnego Volkswagena Passata z silnikiem 2.0 TDI, zalecany po 15 tysiącach kilometrów to koszt około 340 zł wraz z częściami – mówi Maciej Gieniul. - Zakres usługi jest szczegółowo opisany na stronie internetowej. Warto jednak dodać, że do przeglądu zalecamy stosowanie produktów i części najwyżej jakości, takich znanych producentów jak Bosch czy Castrol, dzięki czemu nasza oferta staje się bardzo konkurencyjna wobec droższych serwisów autoryzowanych – dodaje przedstawiciel Motointegratora.

Podobne wiadomości:

Nadchodzą duże zmiany w przeglądach

Nadchodzą duże zmiany w przeglądach

Finanse i prawo 2015-09-01

Stacje Kontroli Pojazdów wymagają więcej... kontroli

Stacje Kontroli Pojazdów wymagają więcej......

Finanse i prawo 2015-11-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.