mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Przełomowa nawigacja

Przełomowa nawigacja

Nowa technologia projektowania obrazu 3D oraz wyświetlacze typu HUD w niedługim czasie zastąpią tradycyjne systemy nawigacyjne. Takie urządzenia są już w ostatecznych fazach testów i niebawem wejdą na rynek.

Przełomowa nawigacja

System będzie się nazywać "Virtual Cabel". Jego działanie będzie polegać na wyświetlaniu linii po której mamy się poruszać. Jednak obraz nie będzie generowany na wyświetlaczu umieszczonym w kokpicie, tylko będzie sprawiał wrażenie jakby znajdował się tuż za szybą.

Kierowca nie będzie musiał odwracać głowy od sytuacji na drodze, wystarczy tylko że będzie spoglądał przed siebie. Producent urządzenia zapewnia, że będzie ono kompatybilne z każdym samochodem, bez konieczności modyfikacji. System pojawi się w sklepach już niebawem, jego twórca przechodzi przez proces przyznania patentu.

W międzyczasie firma Hewlett Packard opracowała nowoczesne urządzenie nawigacyjne, które zostało wyposażone w bardzo wydajny procesor o częstotliwości taktowania 600 Mhz. Pozwoli on na generowanie obrazu 3D, dzięki czemu na wyświetlaczu nie będzie pokazywany płaski obraz składający się z przecinających się linii. Aby ułatwić orientację w terenie, w poszczególnych miastach będą wyświetlane wirutalne makiety charakterystycznych budynków. Urządzenie iPaq 310 będzie dostępne w sprzedaży już w 2009 roku.

Tematy w artykule: nawigacja

Podobne wiadomości:

W cenowym korkociągu

auto motor i sport 0000-00-00

W połowie ubiegłego roku jedna z sieci handlowych wprowadziła do sprzedaży - obok chleba, masła i marchewki - nawigację satelitarną. Cena wynosiła około 600 zł i kierowcy mieli nadzieję, że oto staną się posiadaczami zaawansowanej techniki za „parę groszy".

Kto może przeszukać nasze auto?

Kto może przeszukać nasze auto?

Finanse i prawo 2012-06-20

Komentuj:

~Artur 2008-02-06

Na Bałkanach uwaga na TomToma. W Słoweni pokazuje głupoty, A w Chorwacji wcale nie działa. Choć mówili, że ma całą Europę. A dodam tylko, że bmw Monachium odpowiada na e-maile, ale tylko w ten sposób, że przekazali moje pytanie do właściwego działu i odezwą się niebawem. Pięć razy już im się przypominałem Zawsze ta sama odpowiedź. Fajne samochody - firma dziadowska. I to od samej góry.

~rozi 2008-02-02

a co z jeepem? ja już czekam drugi rok, bo jak ta głupia kupiłam auto z fabrycznym wyświetlaczem. Głupoty mogę sobie sama pogratulować, więc z góry dziękuję za krzepiące komentarze, ale swoją drogą to żenada, żeby takie marki jak jeep czy bmw odwalały taką lipę. jadę za parę miesięcu w rajd po bałkanach i będę musiała sobie dostawić drugi wyświetlacz. co za kanał

~juras 2008-01-21

w ciągu półrocza maja być dostepne mapymap w bmw, podobno

~Artur 2008-01-13

Co tu gadać o takiej nowości. Czy ktoś wie jak zmusić ostatnią firmę do wprowadzenia nawigacji z polską mapą? Jest to BMW!!! Ich ignorancja to chamstwo! BMW Polska nie odpowiada na e-maile.A Czechom jakoś się udało. Może czas zmienić prezesa BMW PL? Za cenę nawigacji BMW można kupić w Indiach dwa samochody TATA. Też bez nawigacji!

~Jacek Banaśkiewicz 2008-01-12

Jeżeli do zobaczenia znaków drogowych na danej drodze potrzebna Ci Nawigacja, to szczerze Ci współczuję. Implanty oczu nie są jeszcze tak doskonałe. Na razie kup sobie jakąś grę samochodową na PC.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.