mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Przyciemniane lampy Helli

Przyciemniane lampy Helli

Hella uzupełnia program akcesoryjny dla Volkswagena Passata Varianta. Do gamy zostały wprowadzone przyciemniane, czerwono-czarne lampy akcesoryjne wykonane w technologii LED. Dzięki temu właściciele tej wersji będą mogli indywidualizować swoje auto w tym samym stopniu co posiadacze limuzyn.

Przyciemniane lampy Helli

Akcesoryjne lampy przygotowane przez firmę Hella są, tak samo jak lampy seryjne, dwuczęściowe. W części zewnętrznej zostały umieszczone lampy pozycyjne, stopu oraz kierunkowskazy. Dla realizacji światła stopu wszystkie diody świecą na czerwono, lecz gdy kierowca naciśnie na hamulec, oba pierścienie świetlne zapłoną ze zwiększoną intensywnością.

W momencie uruchomienia kierunkowskazu aktywują się diody w zewnętrznym pierścieniu emitując przepisowe pomarańczowe światło. Ta funkcja jest także aktywna przy włączonych światłach pozycyjnych, gdyż diody LED są ułożone dwubarwnie, a pomarańczowe światło przebija czerwone.

W lampach cofania oraz przeciwmgłowych zastosowano konwencjonalne żarówki, które do takich zadań nadają się najlepiej. Akcesoryjne lampy Helli bardzo dobrze dopasowują się do ciemnych lakierów i kontrastują z jasnymi. Montaż lamp nie będzie sprawiał kłopotów, gdyż posiadają taką samą konstrukcje jak elementy seryjne. Przyciemnione lampy będzie można dostać w sklepach z częściami zamiennymi oraz akcesoriami, zarówno do Passata w wersji sedan oraz kombi.

Czytaj także:

Kontrola odległości i bezpieczeństwo (2007-06-08)

Inteligentne reflektory przyszłości (2007-04-12)

Z Hellą się nie zdrzemniesz... (2007-04-05)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Cena podstawowa już od: 79 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.