mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Radio i nawigacja w jednym

Radio i nawigacja w jednym

TomTom wprowadza na rynek urządzeń TomTom drugiej generacji zaprojektowanych do współpracy z montowanym w desce rozdzielczej system FUJITSU TEN ECLIPSE AVN4430. Dzięki temu produktowi klient będzie mógł korzystać ze wszystkich benefitów przenośnej nawigacji, w pełni zintegrowanej z deską rozdzielczą swojego samochodu.

Radio i nawigacja w jednym
Współpraca firmy TomTom z FUJITSU TEN jest bezpośrednim wynikiem ukierunkowania na innowacyjne rozwiązania nawigacyjne. Użytkownicy mogą bezprzewodowo zintegrować urządzenie TomTom ze swoim samochodem wykorzystując ECLIPSE AVN4430 – system audio, video oraz łączności. Dodatkowo urządzenie TomTom można w prosty sposób wyjąć z deski rozdzielczej i wykorzystywać jako niezależne urządzenie nawigacyjne w innym samochodzie.

Ten produkt drugiej generacji, wyróżniony ostatnio nagrodą Innovations 2009 Design and Engineering Award, to idealne połączenie przenośnego urządzenia nawigacyjnego (PND) ze zintegrowanym z samochodem radiem typu double-DIN.

Jest to urządzenie oferujące inteligentną nawigację wraz z prostotą użytkowania podczas prowadzenia samochodu. Użytkownicy otrzymują zawsze najnowsze mapy dzięki technologiom aktualizacji map firmy TomTom, włączając Map Share™. Dzięki temu kierowcy mogą natychmiast wprowadzać poprawki map do swoich urządzeń i dzielić się nimi z innymi kierowcami. Ponadto, wykorzystując zestaw głośnomówiący Bluetooth, użytkownicy posiadający kompatybilne telefony komórkowe mogą bezpiecznie wykonywać i odbierać połączenia podczas jazdy. Dotykowy ekran o przekątnej 4,3 cala służy do sterowania wszystkimi funkcjami nawigacyjnymi oraz samochodowym systemem rozrywki, w tym odtwarzaczem CD/DVD, muzyki i filmów z odtwarzaczy iPod oraz danych z wejścia USB. Oznacza to, że kierowcy mogą cieszyć się swoją ulubioną muzyką odtwarzaną przez głośniki samochodu.

Oprócz pełnej integracji systemu audio, częściowo wbudowane urządzenie TomTom posiada smukłe wykończenie z wysokiej jakości materiałów oraz rozbudowane mapy Tele Atlas. Jest również wyposażone we wszystkie najnowsze funkcje nawigacyjne TomTom, włącznie z opisanymi poniżej.

Podobne wiadomości:

Formuła 1 zmierza do Włoch

Formuła 1 zmierza do Włoch

Aktualności 2011-09-09

Nowe strony internetowe Subaru

Nowe strony internetowe Subaru

Aktualności 2004-10-07

Komentuj:

~tom 2009-01-08

Tomtom jest dobre ale NaviExpert pokonał go w Wielki Teście Nawigacji w Warszawie. TomTom i NaviExpert zawierają aplikację do analizy danych o ruchu drogowym. NaviExpert ma community Traffic a TomTom IQ Routse.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech