mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Radio na kartę

Radio na kartę

Blaupunkt lansuje nowe trendy na rynku urządzeń car audio. Melbourne SD27, Sydney SD27, Canberra SD27 to nowatorska seria radioodtwarzaczy, które nie posiadają napędu CD! Zamiast tego producent wyposażył je w czytniki kart SD/MMC.

Radio na kartę

Seria SD sygnowana logiem Blaupunkta to urządzenia wyposażone w technologię Plug&Play. Charakteryzują się ciekawą stylistyką, wygodnemu czytnikowi kart pamięci, a także dość niewielką ceną jak na nowość rynkową. Nowe modele są odpowiedzią na zmieniające się trendy w car-audio. Utwory muzyczne odtwarza się już nie tylko z płyt kompaktowych, lecz coraz częściej są one przechowywane na twardych dyskach w komputerze bądź też przenośnych kartach pamięci.

Dlatego też producent odtwarzaczy postanowił usunąć standardowy napęd CD i zamiast niego umieścił slot kart SD/MMC po prawej stronie panelu. Poprawia to komfort obsługi, a także bezpieczeństwo kierowcy, bowiem nie musi on odwracać uwagi od tego co dzieje się na drodze, żeby odnaleźć kompakt z ulubioną muzyką.

Radioodtwarzacze z nowej serii będą pozwalać na edytowanie i zapisywanie tytułów utworów na karcie pamięci. Informacje prezentowane są na przejrzystym wyświetlaczu. Funkcja „Last Position Memory“ zapewnia wznowienie odtwarzania w miejscu, w którym zostało ono ostatnio przerwane – dzieje się tak również wtedy, gdy urządzenie zostało wyłączone. Dodatkowo, poza muzyką z kart pamięci urządzenie potrafi odtwarzać sygnał z zewnętrznych źródeł dźwięku (takich jak odtwarzacz MP3) poprzez wejście AUX/In. W opcji można zamówić interfejs Bluetooth/USB/iPod, który dodatkowo rozszerza możliwości radioodtwarzacza.

Urządzenia umożliwiają odtwarzanie plików MP3/WMA, odbierają fale UKF, długie i średnie, są wyposażone w końcówki mocy 4 x 45 W. Radioodtwarzacze różnią się dostępnymi kolorami wyświetlacza: Melbourne SD27 ma podświetlenie białe, Sydney SD27 – bursztynowe, a Canberra SD27 – zielone. Przyciski wszystkich modeli są podświetlane na czerwono. Sugerowana cena detaliczna brutto tych modeli to 449 złotych.

Dowiedz się więcej na temat car audio. Czytaj motoEksperta!

Czytaj także:

Więcej mocy od Blaupunkta (2007-05-08)

Nawigacja bez granic (2007-03-20)

Blaupunkt z USB (2006-08-10)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.