mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Reflektory doświetlające zakręty Mercedesa SLK

Reflektory doświetlające zakręty Mercedesa SLK

Specjalista od oświetlenia i elektroniki - Hella - opracowała kompletne oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne do nowego roadstera Mercedesa SLK. Najważniejszym jego elementem są biksenonowe reflektory główne, które można również kupić na życzenie z funkcją doświetlania zakrętów.

Reflektory doświetlające zakręty Mercedesa SLK

Nowy SLK stanowi twórcze rozwinięcie sprawdzonych zalet poprzedniego modelu np. dzięki oszczędzającemu miejsce w bagażniku supernowoczesnemu dachowi „Vario roof” oraz innowacyjnym systemom bezpieczeństwa. Wśród innowacyjnych elementów systemu bezpieczeństwa wymienić należy biksenonowe reflektory główne, które można opcjonalnie doposażyć w funkcję doświetlania zakrętów. Ten element systemu bezpieczeństwa czynnego połączony jest z lampami przeciwmgłowymi, zintegrowanymi w zderzaku przednim. Lampy doświetlające zakręty rzucają światło w przód i na boki pojazdu. Dzięki temu np. przechodnie i rowerzyści znajdujący się obok samochodu są znacznie wcześniej rozpoznawani nawet w zupełnych ciemnościach. Dzięki lampom doświetlającym kierowca zyskuje lepszą orientację także podczas pokonywania powoli łuków drogi. Kiedy włączone są światła mijania, lampy doświetlające są włączane automatycznie do prędkości 40 km/h, gdy tylko kierowca uruchomi kierunkowskaz lub poruszy kierownicą. Doświetlenie ma zasięg do 65 stopni w bok od auta i około 30 m w głąb łuku. Tym samym lampy te sprawiają, iż niewidoczne w ciemnościach fragmenty drogi lub chodniki zostają dokładnie oświetlone.

Inne elementy i systemy wykonane do Mercedesa SLK przez Hellę to m.in. elektroniczna konsola podsufitowa, moduły centralne, czujnik ciemności i deszczu, czujnik poziomu płynu chłodzącego, dynamiczny system poziomowania lamp głównych (w reflektorach ksenonowych) oraz ciśnieniowy układ oczyszczania szyb lamp głównych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rzadki Lexus LX 570 trafił do Polski
Rzadki Lexus LX 570 trafił do Polski
Lexus LX 570 to największy SUV japońskiej marki. Do Polski trafiła właśnie limitowana edycja 50 egzemplarzy.