mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Renault pracuje nad siecią 4G w swoich autach

Renault pracuje nad siecią 4G w swoich autach

Renault przy współpracy firmy Orange prowadzi prace nad zastosowaniem sieci telekomunikacyjnej 4G w swoich przyszłych modelach.

Renault pracuje nad siecią 4G w swoich autach
Samochód z dostępem do Internetu może nie jest jeszcze codziennością, ale coraz więcej producentów oferuje takie rozwiązania. Także i Renault proponuje swoim klientom system R-Link, czyli wbudowany tablet z dostępem do Internetu, uznawany przez ekspertów za najbardziej ergonomiczny system multimedialny w Europie. R-Link, dostępny już w większości modeli Renault, umożliwia dostęp do prawie setki aplikacji mobilnych. W dziedzinie łączności system R-Link opiera się na doświadczeniu Orange Business Services, dostarczającego wszystkie karty SIM M2M instalowane w pojazdach Renault.

Aby zapewnić jednak dużo szybszą łączność, firmy Renault i Orange postanowiły zjednoczyć swoje siły, prowadząc projekt badawczy dotyczący zastosowania połączeń o wysokiej przepustowości w sieci 4G/LTE (Long Term Evolution). Powstała platforma eksperymentalna, umożliwiającą prowadzenie badań nad nowymi zastosowaniami komunikacyjnymi w pojazdach. Wszędzie tam, gdzie warunki na to pozwolą, kierowca będzie miał całkowicie bezpieczny dostęp do swojego wirtualnego świata zarówno zawodowego, jak i osobistego.

W ramach współpracy firma Orange udostępniła sieć 4G w pierwszej kolejności ośrodkom badawczym i eksperymentalnym Renault, co umożliwi obu firmom testowanie w warunkach rzeczywistych możliwości oferowanych przez bezprzewodową sieć o wysokiej przepustowości, takich jak wirtualne biuro, granie w chmurze, a nawet wideokonferencja. Trwa już pierwszy eksperyment na prototypie NEXT TWO, opracowanym na bazie Renault ZOE. Zostanie on zaprezentowany na targach WEB 13 na stoisku Renault.

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Innowacyjna szyba w Volkswagenie
Innowacyjna szyba w Volkswagenie
Volkswagen opracował podgrzewaną przednią szybę, która nie posiada zatopionych drucików, a do tego zapewnia bardzo dobrą widoczność. Zapobiega również parowaniu oraz ponownemu osadzaniu się lodu.
Odgadnij model Odgadnij model