mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Rewolucja w iDrive

Rewolucja w iDrive

Szykują się małe zmiany w systemie iDrive montowanym w BMW. Bawarski producent był prekursorem jeśli chodzi o takie rozwiązania.

Rewolucja w iDrive
W 1994 roku po raz pierwszy w BMW Serii 7 pojawiła się fabryczna nawigacja. Siedem lat później w topowej limuzynie zastosowano rozwiązanie o nazwie iDrive. Z początku było ono dość mocno krytykowane, ale po chwili nawet producenci wdrażali zbliżone rozwiązania.

W tym roku przyszedł czas na mocne odświeżenie funkcjonalności iDrive. System zostaje wzbogacony o ConnectedDrive. Zmieni się grafika, pojawią się trójwymiarowe obiekty na mapie. Poza tym cała grafika w systemie zostanie gruntownie przeprojektowana. Kolejna zmiana to kontroler służący do obsługi. Na pokrętle zostanie umieszczony specjalny sensor dotykowy działający podobnie do touchpada. Będzie obsługiwał gesty oraz pozwoli na wpisywanie manualne adresów.

Poza tymi zmianami w aucie dostępny będzie przenośny modem LTE, z którym będzie można łączyć się bezprzewodowo i udostępniać internet także poza samochodem. Wytrzymałość baterii to pół godziny. Najnowsza odsłona iDrive pozwoli na obsługę głosową wielu opcji. Będziemy mogli nie tylko odsłuchać emaile czy smsy, ale także dyktować odpowiedzi.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 7
BMW Seria 7
Cena podstawowa już od: 409 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW Seria 7 Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW BMW Seria 7 iDrive

Podobne wiadomości:

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

BMW prezentuje Z4 Concept

BMW prezentuje Z4 Concept

Aktualności 2017-08-17

Komentuj:

~kk 2012-08-08

Pewnie, że nie mamy. Następne w związku z tym będzie Opel Astra full opcja z polskim interfejsem. Myślisz,że dobrze wybrałem??? Hahahahahahah :))))))

~sdf 2012-08-08

Jak tam beemiarze? Macie już mapy Polski w tych nawigacjach? Jest tam coś więcej niż Jerozolimskie w Warszawie i A4? O polski interfejs nie pytam ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.