mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Rewolucyjne okulary od Mini

Rewolucyjne okulary od Mini

Mini na targach Shanghai Auto Show pokazała bardzo intrygujący dodatek do swoich aut. To Mini Augmented Vision - okulary, które w niecodzienny sposób współpracują z samochodem.

Rewolucyjne okulary od Mini
We współpracy z Qualcomm, amerykańskim przedsiębiorstwem informatycznym, Mini storzyło okulary, których celem jest zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa podróży. Na czym polega nowa technologia brytyjsko-niemieckiej marki?

Zakres działania okularów Mini jest impomujący - kierowca, ktory je założy ma przed oczami szereg istotnych informacji. Gogle wyświetlają obowiązujące na drodze ograniczenia prędkości, aktualną prędkość auta i inne dane dotyczące  jazdy. Szukasz miejsca parkingowego w zatłoczonym centrum miasta? Mini Augmented Vision doprowadzi Cię do niego krok po kroku. Jeśli na telefon kierowcy przyjdzie SMS - okulary Mini także o tym poinformują. Ponadto współpracują z nawigacją i wyświetlają strzałki na drodze, wiodąc nas do wskazanego celu. Co ciekawe, nawigacja w okularach działa nawet poza autem - załóżmy je, a doprowadzą nas do zaparkowanego Mini.


 
Jednak największe zaskoczenie czeka na kierowcę na parkingu - Mini Augmented Vision potrafi "prześwietlić" poszczególne elementy karoserii auta (np. słupek A lub drzwi pasażera), przekazując obraz z zewnętrznych kamer pojazdu. Dzięki temu zauważymy w porę każdy słupek i nie zawadzimy o żaden krawężnik. Psy i dzieci biegające w okolicy parkującego auta zapewne także będą wdzięczne za korzystanie z takich okularów.


 
"Mini Augmented Vision pokazuje jak w przyszlości może wyglądać inteligentna łączność między samochodem a okularami" - mówi Jörg Preißinger z Mini. A Jay Wright z współpracującej przy projekcie firmy Qualcomm Connected Experiences dodaje: "Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc w opracowaniu przełomowego interfejsu pomiędzy okularami a samochodem. Mini Augmented Vision daje przykład technologii, która jest możliwa już dzisiaj i której możemy spodziewać się w przyszłości".


I tutaj pojawia się jedyny problem wizjonerskich gogli od Mini - póki co są jedynie wynalazkiem przyszłości. Na możliwość ich zakupu w salonach podległej BMW marki musimy jeszcze trochę poczekać. Jesteście chętni na taki gadżet?

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Mini
MINI Mini
Cena podstawowa już od: 80 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW Mini targi w Szanghaju okulary

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech