mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Rozszerzona oferta BMW 5

Rozszerzona oferta BMW 5

Od marca przyszłego roku najnowsza limuzyna BMW serii 5 będzie dostępna z nowym sześciocylindrowym silnikiem diesla 2,5-litrowym typu common rail.

Rozszerzona oferta BMW 5

BMW 525d (525d Automatik) przyspiesza w 8,1 (8,3) sekundy od 0 do 100 km/h, z 80 do 120 km/h na 4/5 biegu w 6,5/8,1 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 230 (227) km/h.

Mimo większej mocy oraz zwiększonych wymiarów zewnętrznych z istotnie ulepszoną przestronnością wnętrza BMW 525d osiąga niższe spalanie dzięki połączeniu efektywnej technologii silnika, lżejszej karoserii oraz poprawionej aerodynamice. W cyklu mieszanym spalanie wynosi 6,7 (7,8) litrów/100 km. Podobnie jak w przypadku 530d, 525d spełnia wymogi emisji spalin EU4, dzięki zastosowaniu filtra cząstek sadzy, który nie ma negatywnego wpływu na zużycie paliwa oraz uzyskiwane osiągi.

Również wyposażenie standardowe zostało wzbogacone w porównaniu do starszej wersji i odpowiada teraz wyposażeniu wersji 530d. Do najważniejszych nowości w standardzie należą teraz 6-biegowa manualna skrzynia biegów, klimatyzacja, elektrycznie regulowane fotele, czujniki deszczu połączone z włącznikami świateł oraz boczne poduszki powietrzne chroniące głowy (tzw. kurtyny powietrzne).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.