mojeauto.pl > motogazeta > Technika > SIS ma 25 lat

SIS ma 25 lat

Historia systemu informacji serwisowej SIS sięga roku 1984, kiedy to firma Bosch przedstawiła nowatorskie rozwiązanie wspomagające mechaników przy lokalizowaniu usterek w pojazdach.

SIS ma 25 lat
W roku 1996 system informacji serwisowej SIS dostępny był na mikrofilmach. W latach 1996 – 2004 SIS obsługiwany był przez komputer a od 2004 roku został zaadoptowany do sprzętu diagnostycznego oraz zintegrowany z oprogramowaniem warsztatowym ESI[tronic].

Za pomocą diagnozy sterowników usterkę w pojeździe można zdiagnozować, ale nie można jej naprawić. Tutaj przydaje się SIS, instrukcja wyszukiwania usterek przygotowana przez firmę Bosch. System informacji serwisowej zwiększa efektywność w codziennej pracy warsztatu, ponieważ w sposób szybki i usystematyzowany poprzez „prowadzone wyszukiwanie usterek” umożliwia nie tylko odnalezienie usterki, ale także dzięki stworzonemu algorytmowi podpowiada jak postępować w przypadku różnych niedomagań.

SIS firmy Bosch zawiera szereg zapisanych informacji na temat możliwych usterek w najbardziej popularnych markach pojazdów i systemach, co pomaga w ich lokalizacji w pojeździe. SIS prowadzi także bezpośrednio przez procedurę całej naprawy.

W systemie informacji serwisowej SIS firmy Bosch dostępne są takie istotne informacje, jak opis czynności diagnostycznych, schematy elektryczne, hydrauliczne i pneumatyczne, wartości fabryczne i przebiegi sygnałów różnych podzespołów, schematy połączeń, rozmieszczenie pinów we wtyczkach, umiejscowienie komponentów, wskazówki demontażu / montażu, wskazówki BHP, opisy działania, analiza samodiagnozy sterowników.

Za pomocą SIS sprawdzić można układ sterowania silnika benzynowego i Diesla, układy bezpieczeństwa jazdy, takie jak ESP i ABS, poduszki powietrzne, oświetlenie, hamulce, układ sterowania skrzyni biegów, układ komfortu (np. klimatyzacja), osprzęt elektryczny (np. rozrusznik, alternator), SIA (resetowanie wskaźnika serwisowego) oraz układy z szyną CAN.

Podobne wiadomości:

Mercedes i Bosch pracują nad automatycznym parkowaniem

Mercedes i Bosch pracują nad automatycznym...

Technika 2015-06-10

RPO w obronie diagnostów samochodowych

RPO w obronie diagnostów samochodowych

Finanse i prawo 2015-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fiat 500X po face liftingu
Fiat 500X po face liftingu
Fiat przeprowadził face lifting modelu 500X. Auto z zewnątrz zmieniło się nieznacznie, za to od strony technicznej całkiem sporo. Nowe są silniki, wyposażenie i wygląd kabiny.