SI-DRIVE

Fuji Heavy Industries, producent samochodów Subaru ogłosił dzisiaj ukończenie prac nad nowatorskim systemem SI-DRIVE (Subaru Inteligent Drive). Podczas tegorocznych targów w Nowym Jorku zostanie pokazany model Legacy 2,5GT wraz z nowym systemem na pokładzie.

SI-DRIVE

System inteligentnej jazdy jest innowacyjnym rozszerzeniem, które pozwala na optymalną kontrolę nad jednostką silnikową, dostarczając tym samym przyjemności z prowadzenia samochodu w różnych warunkach drogowych. SI-DRIVE pozwala na ustawienie trzech indywidualnych parametrów dla silnika poprzez regulowanie centralną jednostką sterowania silnika (ECU), a także skrzyni biegów. Elektronicznie sterowana przepustnica jest automatycznie dostrajana do reszty.

Inteligentne ustawienie pozwala gładkie przekazywanie dużej mocy, ułatwiając przy tym samym jazdę po mieście przy niskich i średnich prędkościach oraz zmniejsząc spalanie. Gdy przełączymy tryb na sportowy, samochód bardzo dokładnie i szybko poddaje się przyspieszeniu narzucanemu przez kierowcę. Emocje odpowiednie dla sportowej jady na pewno dadzą się we znaki. Bardziej dynamiczną opcją jest wersja Sport Sharp. Gdy jest włączona, samochód jeszcze żwawiej niż przy poprzedniej opcji reaguje na naciskanie akceleratora, silnik przy okazji wskakuje na wyższe obroty.

Panel do sterowania systemem umieszczony bedzie na środku kokputu, gdzie kierowca będzie mógł wybierać pomiędzy ustawieniami, które w znaczący sposób będą wpływać na zachowanie pojazdu, dostarczając całkowicie odmiennych wrażen przy jeżdżeniu tym samym samochodem. Na potrzeby systemu stworzono także specjalny interfejs inforumujący kierowcę na temat podstawowych ustawień oraz stopnia ekonomiczności jazdy. Na wyświetlaczu będzie takze pokazywana podpowiedź dla kierowcy w którym momencie powinien zmienić bieg na wyższy.

Fuji Heavy Industries zastanawia się nad wprowadzeniem tego systemu już latem tego roku w silnikach turbo oraz sześciocylindrowych modelu Legacy.

Tematy w artykule: SI-DRIVE

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.