mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Samochód, który nie utonie

Samochód, który nie utonie

Oto pojazd, który z pewnością przyda się na terenach, gdzie często dochodzi do powodzi. Jest napędzany elektrycznie, wodoodporny i w razie czego potrafi pływać.

Samochód, który nie utonie
Ten stworzony przez Japończyków pojazd jest najmniejszym na świecie samochodem elektrycznym dla czterech osób, ale przy okazji jest on chyba jedynym pojazdem tego typu, który może się przemieszczać po wodzie. Długość jego nadwozia wynosi zaledwie 2499 mm, szerokość 1292 mm, a wysokość 1554 mm. Całość waży zaledwie 459 kilogramów.

W razie gdy w okolicy zbierze się sporo wody, jest on wyposażony w elementy zapożyczone z łódki. Producent nie zdradza jednak w jaki sposób auto będzie się przemieszczać po wodzie. Póki co wiadomo tylko, ze jest wyposażony w dwa silniki elektryczne umieszczone w przednich kołach. Dostarczają one niecałe 7 KM maksymalnej mocy oraz 200 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Więcej informacji na temat tej ciekawostki pojawi się w najbliższych miesiącach.

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do...

Aktualności 2017-07-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.