mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Samochód, który nie utonie

Samochód, który nie utonie

Oto pojazd, który z pewnością przyda się na terenach, gdzie często dochodzi do powodzi. Jest napędzany elektrycznie, wodoodporny i w razie czego potrafi pływać.

Samochód, który nie utonie
Ten stworzony przez Japończyków pojazd jest najmniejszym na świecie samochodem elektrycznym dla czterech osób, ale przy okazji jest on chyba jedynym pojazdem tego typu, który może się przemieszczać po wodzie. Długość jego nadwozia wynosi zaledwie 2499 mm, szerokość 1292 mm, a wysokość 1554 mm. Całość waży zaledwie 459 kilogramów.

W razie gdy w okolicy zbierze się sporo wody, jest on wyposażony w elementy zapożyczone z łódki. Producent nie zdradza jednak w jaki sposób auto będzie się przemieszczać po wodzie. Póki co wiadomo tylko, ze jest wyposażony w dwa silniki elektryczne umieszczone w przednich kołach. Dostarczają one niecałe 7 KM maksymalnej mocy oraz 200 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Więcej informacji na temat tej ciekawostki pojawi się w najbliższych miesiącach.

Podobne wiadomości:

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.