mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Samochód, który prowadzi się sam + [VIDEO]

Samochód, który prowadzi się sam + [VIDEO]

Pewien zespół naukowców z Google opracował system, dzięki któremu samochód prowadzi się sam bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony człowieka.

Samochód, który prowadzi się sam + [VIDEO]

Sebastian Thrun, lider zespołu, mówił o projekcie na konwencji TED Talks w San Francisco, twierdząc jednocześnie, że takie rozwiazanie mogłoby uratować życie milionom ludzi na całym świecie.

Naukowcy przejechali samochodami z takim układem około 225 tysięcy kilometrów w wielu możliwych warunkach drogowych bez ani jednej awarii czy błędu. Podobno nikt z osób postronnych nawet nie zauważył, że samochód jedzie sam. Thrun, pracujący także na Uniwersytecie Stanford, w wieku 18 lat stracił w wypadku samochodowym najlepszego przyjaciela, zatem w cały projekt zaangażowany jest także emocjonalnie.

Poza potencjalnym "zyskiem w zasobach ludzkich", naukowiec twierdzi, że takie rozwiązanie umożliwiłoby także duże usprawnienia w transporcie z węższymi pasami oraz idealnie zsynchronizowanym ruchem ulicznym, poprzez który można by zakończyć erę korków oraz marnowania paliwa. Thrun dodał też, że ma nadzieję, iż "przyszłe pokolenia spojrzą wstecz i pomyślą jak niedorzeczne było kiedyś fizyczne prowadzenie samochodów".


Podobne wiadomości:

Dziesiąta generacja Hondy Civic już niebawem

Dziesiąta generacja Hondy Civic już niebawem

Aktualności 2015-04-03

Najmocniejszy Rolls-Royce - Wraith St. James Edition

Najmocniejszy Rolls-Royce - Wraith St. James...

Aktualności 2015-07-09

Komentuj:

rysiu_krzysiu 2011-05-26

haha, znałem takiego malucha co sie sam prowadził na podobnych zasadach;) a tak na poważnie to narazie widziałem tylko takie auto w Auto Plaza na Popularnej co sie samo parkuje (chciałem wrzucić film ale tu zablokowało link, jest na ich stronie) :) testowałem w ramach tego Miesiąca nowych Technologii i muszę powiedzieć, że całkiem praktyczne są te wszystkie nowości w Focusie

icek_star 2011-04-11

jak miałem Żuka, to przez pierwsze 20 metrów też się sam prowadził, potem odbijał w prawo. do cyrku jak znalazł

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.