mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Satelitarny internet w aucie

Satelitarny internet w aucie

Firma TS2 Technologie Satelitarne zaprezentowała niedawno nowy modem satelitarny HNS 9250, który pozwala na dostęp do szerokopasmowej sieci satelitarnej z samochodu, ciężarówki lub vana. Ciągłą transmisję podczas jazdy zapewnia globalny system Inmarsat BGAN.

Satelitarny internet w aucie

Terminal Hughes 9250 pozwala na równoczesne wykonywanie połączeń głosowych, wysyłanie i odbieranie pakietów IP, transfer danych z wykorzystaniem wbudowanych interfejsów ISDN i WLAN, gdziekolwiek na świecie.

Za każdym gdy wyruszamy w teren, nieważne czy jadąc skalistą drogą czy autostradą, terminal HNS 9250  zapewnia stały dostęp do szerokopasmowego internetu i telefonii satelitarnej z wykorzystaniem mobilnej anteny samochodowej. Jest ona montowana na dachu auta i śledzi satelitę podczas całej wyprawy. Urządzenie jest przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Zwłaszcza podczas egzotycznych wypraw bądź przebywania w miejscach szczególnie niebezpiecznych system satelitarny stanowi niezawodne źródło informacji i kontaktu telefonicznego. Możliwość aktualizacji danych o położeniu i analizie sytuacji daje poczucie bezpieczeństwa i zapobiega nieszczęśliwym wypadkom.

HNS 9250 jak i pozostałe modemy w sieci BGAN jest odporny na ekstremalne temperatury (od -40°C do +85°C) oraz sprawdza się w warunkach, w których zawodzą tradycyjne urządzenia. Dzięki niewielkim rozmiarom nie zajmuje dużo miejsca w pojeździe i może stanowić stały element wyposażenia samochodu. Dodatkowo posiada interfejs WLAN i zapewnia szybki dostęp do globalnych zasobów telekomunikacyjnych dla dowolnych grup użytkowników we współdzielonej sieci bezprzewodowej.

 

Funkcje i cechy urządzenia:

* W pełni automatyczna antena mobilna z systemem trackingowym, która dostarcza sygnał kiedy system jest używany podczas jazdy
* Łatwa i bezinwazyjna instalacja anteny na dachu samochodu (magnetyczny montaż)
* Zestaw zawiera zestaw wszystkie niezbędne urządzenia do śledzenia satelity, kable i zasilacze samochodowe do samodzielnej instalacji w aucie
* Prędkości łącza satelitarnego do 464 Kbps (wysyłanie i ściąganie danych) i 128 Kbps streamingu IP data rate1
* Połączenia głosowe (4Kbps) można wykonywać kiedy inni użytkownicy przesyłają dane
* ISDN głos (3.1KHz audio)
* ISDN dane (64Kbps)
* WLAN access point
* Współdzielenie łącza dla dowolnych dodatkowych użytkowników
* Możliwość wyboru opcji Quality-of-Service (QoS)
* Pełna kompatybilność usług IP: email, transfer plików (FTP), strony
internetowe, VPN, itp.
* Opłacalna usługa "always-on" – opłaty tylko za wysłane i ściągnięte dane
* Usługi UMTS IP
* Certyfikaty WLAN, FCC, CE i GMPCS
* Obsługa kart SIM operatorów GSM
* Kontrolki pracy GPS i WLAN


Podobne wiadomości:

Więcej aut z ESP

Więcej aut z ESP

Aktualności 2009-08-14

Corvette ma już ponad 50 lat

Corvette ma już ponad 50 lat

Premiery 2004-08-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech