Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Savage Rivale prezentuje innowacyjny dach

Savage Rivale prezentuje innowacyjny dach

Duńska firma Savage Rivale zaprezentowała nowość technologiczną jakiej nie posiada żaden inny kabriolet. W nową konstrukcję dachu został wyposażony czterodrzwiowy kabriolet Roadyach GTS.

Savage Rivale prezentuje innowacyjny dach
Konstrukcja dachu została opracowana we współpracy z firmą Inalfa Roof Systems. Dach składa się z wysuwanych teleskopowo paneli, których jest w sumie cztery.  Każdy z paneli wykony jest ze szkła i wzmocniony włóknem węglowym. Zatem jak działa ta technologia?

Cały proces sterowania zamykaniem i otwieraniem dachu jest kontrolowany przez jeden moduł sterujący. Wszystkie cztery panele chowają się w bagażniku. Przy otwarciu dachu przesuwane są w kierunku bagażnika za pomocą centralnego ramienia. Po schowaniu dach zatrzaskuje się w bagażniku.

Innowacyjny dach opracowywany był przez rok. Teraz firma Savage potrzebuje następnego roku na sfinalizowanie projektu, na testy i wprowadzenie modelu Roadyacht GTS do produkcji.

Konstrukcja tego dachu jest na pewno innowacyjna. Jednak pojawia się pytanie jak bardzo takie rozwiązanie może być awaryjne. Dlatego firma potrzebuje dużej ilości badań i testów, gdyż taki projekt po wprowadzeniu musi działać bez zarzutów. Wtedy firma zjedna sobie potencjalnych klientów gotowych wydać pieniądze nie na jednostkę pływającą,a na drogowy, sportowy jacht.
Tematy w artykule: Savage Savage Rivale Roadyacht GTS

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj