mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Savage Rivale prezentuje innowacyjny dach

Savage Rivale prezentuje innowacyjny dach

Duńska firma Savage Rivale zaprezentowała nowość technologiczną jakiej nie posiada żaden inny kabriolet. W nową konstrukcję dachu został wyposażony czterodrzwiowy kabriolet Roadyach GTS.

Savage Rivale prezentuje innowacyjny dach
Konstrukcja dachu została opracowana we współpracy z firmą Inalfa Roof Systems. Dach składa się z wysuwanych teleskopowo paneli, których jest w sumie cztery.  Każdy z paneli wykony jest ze szkła i wzmocniony włóknem węglowym. Zatem jak działa ta technologia?

Cały proces sterowania zamykaniem i otwieraniem dachu jest kontrolowany przez jeden moduł sterujący. Wszystkie cztery panele chowają się w bagażniku. Przy otwarciu dachu przesuwane są w kierunku bagażnika za pomocą centralnego ramienia. Po schowaniu dach zatrzaskuje się w bagażniku.

Innowacyjny dach opracowywany był przez rok. Teraz firma Savage potrzebuje następnego roku na sfinalizowanie projektu, na testy i wprowadzenie modelu Roadyacht GTS do produkcji.

Konstrukcja tego dachu jest na pewno innowacyjna. Jednak pojawia się pytanie jak bardzo takie rozwiązanie może być awaryjne. Dlatego firma potrzebuje dużej ilości badań i testów, gdyż taki projekt po wprowadzeniu musi działać bez zarzutów. Wtedy firma zjedna sobie potencjalnych klientów gotowych wydać pieniądze nie na jednostkę pływającą,a na drogowy, sportowy jacht.
Tematy w artykule: Savage Savage Rivale Roadyacht GTS

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.