mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Siedem biegów i dwa sprzęgła BMW

Siedem biegów i dwa sprzęgła BMW

Płynna zmiana biegów w mgnieniu oka, redukcja emisji szkodliwych związków, mniejszy apetyt na paliwo. To tylko niektóre elementy jakimi będzie się charakteryzować nowoczesna skrzynia od BMW. Siedem biegów, podwójne sprzęgło oraz system Drivelogic będzie można znaleźć w nowej serii M3.

Nowa przekładnia pracuje bardzo szybko. Według danych technicznych dostarczonych przez BMW wynika, że sprint do setki przy użyciu siedmiobiegowego automatu trwa o 0,2 sekundy krócej niż w przypadku skrzyni manualnej. Przy okazji spalanie samochodu pozostaje bez zmian i wynosi 11,9 l/100km.

Kierowca będzie miał do wyboru aż 11 różnych programów pracy skrzyni biegów. Pięć z nich będzie dotyczyć trybu automatycznego, natomiast reszta będzie używana do trybu manualnego przełączania biegów za pomocą łopatek lub lewarka, dodatkowo wspomaganych przez system "Launch Control". Jego zadaniem będzie wycisnąć pełną moc z czterolitrowej jednostki V8 (420KM).

Skrzynia o nazwie M DKG będzie wyposażona w dwa sprzęgła chłodzone olejem. Podobnie jak w konkurencyjnej technologii DSG, tutaj także jedno z nich będzie odpowiedzialne za załączanie biegów nieparzystych i wstecznego, natomiast drugie będzie zawsze przygotowane do błyskawicznego załączania biegów parzystych. To pozwoli na niemal niewyczuwalne przełączanie kolejnych przełożeń.

Dzięki systemowi Drivelogic kierujący będzie mógł zadecydować w jaki sposób mają być przełączane biegi, począwszy od możliwie najszybszego stylu rodem z F1, co przyda się na torze wyścigowym, a skończywszy na spokojnym operowaniu przełożeniami, w czasie tzw. jazdy bulwarowej.

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW DSG podwójne sprzęgło sprzęgło

Podobne wiadomości:

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje...

Aktualności 2017-10-26

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

~Artur 2008-02-05

Czad!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando