mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Silnik Chevroleta Spark EV

Silnik Chevroleta Spark EV

Silniki elektryczne od kilkudziesięciu lat towarzyszą nam w życiu codziennym. Początek pojawienia się ich w motoryzacji datowana jest na rok 1912, kiedy to Charles Kettering wynalazł rozrusznik elektryczny. W dzisiejszych czasach co raz więcej aut wyposażanych jest w silniki elektryczne. Jednym z takich aut jest Chevrolet Volt.

Silnik Chevroleta Spark EV
„Ostatnie kilka lat spędziliśmy na zwiększaniu wydajności produkowanych przez nas akumulatorów, które w przyszłości staną się jednym z najważniejszych elementów naszych konstrukcji. Wraz z rozwojem elektryfikacji pojazdów opracowywanie i produkcja silników elektrycznych stały się kolejnym obszarem, w którym musimy być ekspertami, aby wyjść naprzeciw potrzebom naszych klientów na całym świecie”, powiedział Larry Nitz, dyrektor zarządzający GM ds. pojazdów elektrycznych.

Badani nad elektrycznymi silnikami Chevrolet prowadzi w pilotażowym oddziale w Wixom na przedmieściach Detroit. Pod koniec 2012 roku firma chce rozpocząć produkcje jednostek elektrycznych w fabryce GM  w White Marsh. Koncern GM opracował magnesy stałe i indukcyjne silników elektrycznych o wszechstronnych możliwościach. W 2013 roku zadebiutuje Chevrolet Spark EV, który zostanie wyposażony w silnik o mocy 85 kW(114 KM). Ten silnik został opracowany w Wixom.

Podobne wiadomości:

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i na aukcji

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i...

Aktualności 2015-07-29

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.