mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Silnik Chevroleta Spark EV

Silnik Chevroleta Spark EV

Silniki elektryczne od kilkudziesięciu lat towarzyszą nam w życiu codziennym. Początek pojawienia się ich w motoryzacji datowana jest na rok 1912, kiedy to Charles Kettering wynalazł rozrusznik elektryczny. W dzisiejszych czasach co raz więcej aut wyposażanych jest w silniki elektryczne. Jednym z takich aut jest Chevrolet Volt.

Silnik Chevroleta Spark EV
„Ostatnie kilka lat spędziliśmy na zwiększaniu wydajności produkowanych przez nas akumulatorów, które w przyszłości staną się jednym z najważniejszych elementów naszych konstrukcji. Wraz z rozwojem elektryfikacji pojazdów opracowywanie i produkcja silników elektrycznych stały się kolejnym obszarem, w którym musimy być ekspertami, aby wyjść naprzeciw potrzebom naszych klientów na całym świecie”, powiedział Larry Nitz, dyrektor zarządzający GM ds. pojazdów elektrycznych.

Badani nad elektrycznymi silnikami Chevrolet prowadzi w pilotażowym oddziale w Wixom na przedmieściach Detroit. Pod koniec 2012 roku firma chce rozpocząć produkcje jednostek elektrycznych w fabryce GM  w White Marsh. Koncern GM opracował magnesy stałe i indukcyjne silników elektrycznych o wszechstronnych możliwościach. W 2013 roku zadebiutuje Chevrolet Spark EV, który zostanie wyposażony w silnik o mocy 85 kW(114 KM). Ten silnik został opracowany w Wixom.

Podobne wiadomości:

Z miłości do Camaro (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando