mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Silnik Chevroleta Spark EV

Silnik Chevroleta Spark EV

Silniki elektryczne od kilkudziesięciu lat towarzyszą nam w życiu codziennym. Początek pojawienia się ich w motoryzacji datowana jest na rok 1912, kiedy to Charles Kettering wynalazł rozrusznik elektryczny. W dzisiejszych czasach co raz więcej aut wyposażanych jest w silniki elektryczne. Jednym z takich aut jest Chevrolet Volt.

Silnik Chevroleta Spark EV
„Ostatnie kilka lat spędziliśmy na zwiększaniu wydajności produkowanych przez nas akumulatorów, które w przyszłości staną się jednym z najważniejszych elementów naszych konstrukcji. Wraz z rozwojem elektryfikacji pojazdów opracowywanie i produkcja silników elektrycznych stały się kolejnym obszarem, w którym musimy być ekspertami, aby wyjść naprzeciw potrzebom naszych klientów na całym świecie”, powiedział Larry Nitz, dyrektor zarządzający GM ds. pojazdów elektrycznych.

Badani nad elektrycznymi silnikami Chevrolet prowadzi w pilotażowym oddziale w Wixom na przedmieściach Detroit. Pod koniec 2012 roku firma chce rozpocząć produkcje jednostek elektrycznych w fabryce GM  w White Marsh. Koncern GM opracował magnesy stałe i indukcyjne silników elektrycznych o wszechstronnych możliwościach. W 2013 roku zadebiutuje Chevrolet Spark EV, który zostanie wyposażony w silnik o mocy 85 kW(114 KM). Ten silnik został opracowany w Wixom.

Podobne wiadomości:

Aveo, Linea, Thalia – dużo potrafią

auto motor i sport 0000-00-00

Mimo ewidentnych przewag, nie cieszą się takim wzięciem jak porównywalne cenowo lub nawet droższe małe hatchbacki. W teście porównawczym najmniejsze i jedne z najtańszych sedanów - Aveo, Linea i Thalia.

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?