mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Silnik V12 w "maluchu"

Silnik V12 w "maluchu"

Na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się być absurdalny. Jednak jest w nim ziarnko rzeczywistości. Niemiecka firma in-pro przygotowała specjalny zestaw, dzięki któremu nawet najbardziej zdezelowany pojazd może brzmieć jak rasowe Porsche czy Ferrari F430.

Silnik V12 w

Virtual-Motor, bo tak nazywa się to urządzenie, jest podłączane do samochodowego systemu nagłaśniającego. Drugą część urządzenia podłącza się w miejsce instalacji przekazującej impuls z silnika do obrotomierza.

Jak łatwo się domyślić działanie tego urządzenia polega na "śledzeniu" obrotów i wysyłania odpowiednich sygnałów do głośników samochodów. Zatem kierowca będzie słyszał w środku auta rasowy warkot wybranego przez siebie silnika.

Urządzenie w zależności od wybranej opcji może wydawać dźwięki włoskiej V8-ki, sześciocylindrowego boksera, samochodu rajdowego lub wyścigowego. Pomimo tego przechodnie na ulicy nadal będą słyszeć prawdziwy "jęk" naszego silnika.


Podobne wiadomości:

Alternatywne tankowanie

Alternatywne tankowanie

Technika 2009-09-07

Discovery teraz z luksusowym wyposażeniem

Discovery teraz z luksusowym wyposażeniem

Premiery 2014-06-13

Komentuj:

~racjonalistazadwatrzysta 2008-02-21

Moim zdaniem całkiem fajne i niegroźne urządzenie. Uwielbiam odgłos Ferrari, więc ustawiam sobie i go słucham. Dlaczego cała okolica ma wiedzieć o moich upodobaniach???- bo tak jest w przypadku zmian w wydechu.

~Artur 2008-02-18

Super gadżet dla żałosnych hybryd :)

~bra-kada-al 2008-02-18

własnie i tak z 45 koni pozostałych (reszta uciekła hasać po łące jeszcze jak Linda grał opozycjonistów) wydobywać się bedzie z owych golfów piękny pomruk. jeszcze plakietka gti z allegro i "wszystko gro"

~al-kada-bra 2008-02-17

Genialne... Wreszcie geniusze z Golfa II nie będą musieli zakładać tłumików

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi R8 Spyder V10 Plus - najmocniejsze kabrio w historii
Audi R8 Spyder V10 Plus - najmocniejsze kabrio w historii
Koncern z Ingolstadt zaprezentował najmocniejszą odmianę swojego supersamochodu. Wersja R8 Spyder V10 Plus to najmocniejszy kabriolet z logo czterech pierścieni, jaki kiedykolwiek powstał.