mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Siri w Oplu Adam

Siri w Oplu Adam

wystarczy poprosić, a Opel Adam nas posłucha. To wszystko dzięki współpracy systemu multimedialnego IntelliLink z systemem Siri Eyes Free dostępnym w telefonach Apple.

Siri w Oplu Adam

Rozwiązanie jest oferowane bezpłatnie we wszystkich zamawianych obecnie modelach Adama wyposażonych w system IntelliLink. Klienci, którzy już posiadają Adama z systemem IntelliLink, także mogą skorzystać z zalet rozwiązania Siri Eyes Free.

Od lipca 2013 r. Opel będzie zapraszał klientów do salonów na bezpłatną aktualizację oprogramowania umożliwiającą wzbogacenie systemu IntelliLink w funkcję Siri Eyes Free.

Aby rozpocząć korzystanie z funkcji Siri w trybie Eyes Free w Oplu Adam, należy połączyć urządzenie Apple iOS z systemem multimedialnym przy użyciu łącza Bluetooth i sparować oba urządzenia.

Do obsługi służy przycisk aktywacji systemu rozpoznawania mowy umieszczony na kierownicy. Funkcję Siri Eyes Free można aktywować równolegle z innymi aplikacjami, takimi jak BringGo, działającymi w tle. Wskazówki głosowe dotyczące obsługi odtwarzacza muzycznego lub nawigacji są w tym czasie automatycznie wyciszane.

Oto krótki wyciąg czynności jakie obsługuje system Siri:

- Nawiązywanie połączeń z numerami z listy kontaktów zapisanej w iPhone’ie bez odrywania rąk od kierownicy.
- Odtwarzanie wybranych utworów z biblioteki iTunes bez konieczności przewijania menu, które rozprasza uwagę kierowcy.

- Odsłuchiwanie, wpisywanie i wysyłanie wiadomości iMessage, wiadomości tekstowych lub e-maili na numery telefonów lub do osób zapisanych na liście kontaktów.

- Przeglądanie kalendarza i dodawanie terminów spotkań, odczytywanie przychodzących powiadomień oraz konfigurowanie ustawień alarmu i powiadomień.
- Ponadto Siri odpowiada na proste pytania dotyczące na przykład wyników meczów, prognozy pogody lub dni świątecznych.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Adam
Opel Adam
Cena podstawowa już od: 44 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Adam Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Apple Opel Adam

Podobne wiadomości:

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Nowy silnik Opla, na celownik bierze...

auto motor i sport 0000-00-00

Opel wprowadza nowy silnik z linii SIDI - na początek będzie napędzał model Adam. W domyśle może trafić też pod maską Astry.

Komentuj:

~Rex 2013-06-20

Zdaje się... po angielsku tylko?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.