mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Skoda Connect - nowe funkcjonalności w modelu Kodiaq

Skoda Connect - nowe funkcjonalności w modelu Kodiaq

Wraz z modelem Kodiaq debiutują nowe mobilne usługi internetowe Skoda Connect. Pierwsza to Infotainment Online, zapewnia dodatkowe informacje i jest związana z systemami nawigacji satelitarnej. Care Connect pozwala na manualne lub automatyczne wezwanie pomocy po wypadku oraz zdalny dostęp do samochodu.

Skoda Connect - nowe funkcjonalności w modelu Kodiaq
Nowe usługi Infotainment Online są dostępne w każdej Skodzie Kodiaq wyposażonej w system nawigacji Amundsen lub Columbus. Jedną z kluczowych funkcji systemu jest kontrola natężenia ruchu. Na mapie wyświetlana jest płynność ruchu na określonych drogach, w przypadku korków sugerowane są przyspieszające podróż alternatywne trasy. Dzięki usługom Google Earth oraz Google StreetView znalezienie celu podróży staje się dużo łatwiejsze.

Usługi Infotainment Online dostarczają informacje o cenach paliw na wybranych stacjach, dostępności miejsc parkingowych na wyselekcjonowanych parkingach, bieżących wiadomości oraz prognozy pogody.

Usługi Care Connect są standardową częścią każdego modelu Kodiaq niezależnie od wybranego systemu multimedialnego. Transfer danych odbywa się poprzez kartę SIM montowaną w samochodzie.

Ważną funkcją jest Emergency Call, która uruchamia się automatycznie po aktywacji jednego z urządzeń wskazujących na zajście wypadku, jak np. poduszki powietrznej. Samochód samodzielnie ustanawia głosowe i cyfrowe połączenie z centrum alarmowym, przekazując dyżurnemu wszelkie niezbędne informacje na temat zderzenia.

Usługi poszerzonego zakresu komunikacji serwisowej pomagają z kolei w planowaniu harmonogramu przeglądów. Wcześniej wybrany przez właściciela pojazdu dealer otrzymuje informację o zbliżającym się terminie przeglądu, aby ustalić z Klientem dogodny termin spotkania.

W ramach Care Connect jest możliwy zdalny dostęp do samochodu. Aplikacja Skoda Connect, dostępna na popularnych systemach smartfonów (Android i iOS) pozwala dowiedzieć się na odległość, czy w samochodzie są włączone światła, ile zostało paliwa w baku, czy są zamknięte wszystkie drzwi i pokrywa bagażnika.

Funkcja lokalizacji pomaga znaleźć samochód na parkingu, a funkcje sygnał dźwiękowy (klakson) i światła awaryjne przyspieszają znalezienie swojego samochodu poprzez – jak sama nazwa wskazuje – zatrąbienie i mrugnięcie światłami pojazdu.

Usługi Care Connect dostępne w ramach Skoda Connect pozostają całkowicie darmowe przez pierwszy rok od zakupu nowego Kodiaqa. Po tym okresie funkcja zdalnego dostępu do samochodu podlega opłacie, a pozostałe usługi Care Connect (poszerzony zakres komunikacji serwisowej oraz połączenia alarmowe) pozostają darmowe przez kolejne trzynaście lat użytkowania samochodu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda skoda2016

Podobne wiadomości:

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.