mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Skoda wyprodukowała milionowy silnik EA211

Skoda wyprodukowała milionowy silnik EA211

Czeski producent wyprodukował kilka dni temu milionowy egzemplarz silnika TSI z serii EA211. Jedna z najpopularniejszych jednostek koncernu Volkswagen jest produkowana od 2012 roku.

Skoda wyprodukowała milionowy silnik EA211
Gama silników z rodziny EA211 przez ostatnie cztery lata rozszerzyła się do czterech wersji różniących się pojemnością. W przyszłym roku dołączy do nich kolejna, czyli nowoczesny wariant 1.0 TSI. Jednostki z tej serii można spotkać w takich modelach jak Skoda Fabia, Rapid, Octavia, Yeti oraz Superb. Poza wspomnianymi są dostępne w wielu innych modelach Grupy Volkswagen. Każdego dnia 1400 pracowników wytwarza ponad 2000 jednostek tego typu.

„Przez ostatnie lata Skoda z powodzeniem poszerza swoje portfolio produkcyjne w ramach strategii rozwoju marki i grupy. Milion wyprodukowanych silników z serii EA211 to kolejny niepodważalny dowód na najwyższą jakość produkcji Skody i wysokie kwalifikacje pracowników w Mladej Boleslavi"  – powiedział Michael Oeljeklaus, członek Zarządu Skody ds. Produkcji.

Turbodoładowane jednostki benzynowe z wtryskiem bezpośrednim typu TSI z rodziny EA211 zadebiutowały w roku 2012 jako następca popularnej rodziny EA111. Jednostkę wyposażono w system dezaktywacji połowy cylindrów przy małym obciążeniu, a część bloku wykonana jest z aluminium, co obniża wagę całego silnika do nawet 97 kg w przypadku wersji 1.2 TSI.

Skrócono też drogę kolektora wydechowego do turbosprężarki i zastosowano rozwiązania, które pomagają lepiej zarządzać ciepłem silnika – przyspieszają jego nagrzewanie i utrzymują optymalną temperaturę pracy.

Dzięki turbosprężarce i bezpośredniemu wtryskowi paliwa jednostki TSI ŠKODY zbliżają się do zalet znanych z konstrukcji TDI – niskiego zużycia paliwa przy dużej elastyczności w szerokim zakresie obrotów – mając nad nimi przewagę wysokiego komfortu pracy oraz atrakcyjniejszych cen.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda skoda2016

Podobne wiadomości:

Skoda Octavia - lifting bestselera

auto motor i sport 2016-10-27

Skoda Octavia po face liftingu została pokazana po 3 latach od debiutu trzeciej generacji kompaktowego modelu z Mladej Boleslav. W aucie zadebiutowały rozwiązania z nowej Skody Kodiaq.

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już...

Aktualności 2017-11-15

Komentuj:

~A tak trują Skody - stopvw.pl 2016-12-05

A szczegóły trucia przez EA189 i podobne macie na STOPVW.PL

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Niemiecki producent opublikował kolejne grafiki ukazujące kolejne wcielenie popularnego modelu Jetta. samochód zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Detroit.