mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Sprawdzisz korki przez komórkę

Sprawdzisz korki przez komórkę

NaviExpert, dostawca nawigacji GPS w telefonie komórkowym i AutoGuard, operator usług telematycznych zawarły umowę współpracy w zakresie wymiany danych o natężeniu w ruchu oraz utrudnieniach drogowych. Wspólna baza danych posłuży do zaoferowania systemów umożliwiających wyznaczanie trasy i czasu przejazdu w oparciu o aktualnie panującą sytuację na drogach.

Sprawdzisz korki przez komórkę

NaviExpert wykorzystując technologię Community Traffic, posiada aktywną bazę danych zawierającą informacje o sposobie poruszania się użytkowników systemu nawigacji GPS oraz specjalistyczną wiedzę i oprogramowanie służące analizie pozyskanych danych z urządzeń GPS w telefonach komórkowych. AutoGuard dysponuje własną platformą informatyczną, przeznaczoną do świadczenia i rozwoju usług telematycznych, która wykorzystuje najnowsze technologie w zakresie lokalizacji i łączności bezprzewodowej.

Już w przyszłym roku klienci AutoGuard mogą spodziewać się prawdziwej rewolucji w zakresie wyznaczania trasy przejazdu. System AutoGuard w oparciu o informacje na temat sytuacji panującej na drogach, uzyskanej z wielu różnorodnych źródeł, będzie w stanie określić aktualny stan natężenia ruchu i wyznaczyć najkorzystniejszą trasę przejazdu. Informacje będą na bieżąco aktualizowane i przekazywane do kierowcy za pomocą sieci GSM.

„W Polsce wciąż nie funkcjonuje kompleksowy system TMC (Traffic Message Channel) informujący kierowców o natężeniu ruchu na drogach, a jak już powstanie to obejmie tylko największe miasta i autostrady. Dzięki informacjom pochodzącym z wielu źródeł jesteśmy w stanie określić sytuację panującą na całej sieci dróg w Polsce, a następnie przekazać te dane kierowcy. Dzięki współpracy z NaviExpert zyskamy kolejne cenne źródło informacji, które zasili nasz system.” – powiedział Robert Rozesłaniec, Prezes Zarządu AutoGuard S.A.

Tematy w artykule: nawigacja korki telefon TMC

Podobne wiadomości:

Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku

Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku

Aktualności 2017-10-04

Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Aktualności 2017-06-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic