mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Sprawdzisz korki przez komórkę

Sprawdzisz korki przez komórkę

NaviExpert, dostawca nawigacji GPS w telefonie komórkowym i AutoGuard, operator usług telematycznych zawarły umowę współpracy w zakresie wymiany danych o natężeniu w ruchu oraz utrudnieniach drogowych. Wspólna baza danych posłuży do zaoferowania systemów umożliwiających wyznaczanie trasy i czasu przejazdu w oparciu o aktualnie panującą sytuację na drogach.

Sprawdzisz korki przez komórkę

NaviExpert wykorzystując technologię Community Traffic, posiada aktywną bazę danych zawierającą informacje o sposobie poruszania się użytkowników systemu nawigacji GPS oraz specjalistyczną wiedzę i oprogramowanie służące analizie pozyskanych danych z urządzeń GPS w telefonach komórkowych. AutoGuard dysponuje własną platformą informatyczną, przeznaczoną do świadczenia i rozwoju usług telematycznych, która wykorzystuje najnowsze technologie w zakresie lokalizacji i łączności bezprzewodowej.

Już w przyszłym roku klienci AutoGuard mogą spodziewać się prawdziwej rewolucji w zakresie wyznaczania trasy przejazdu. System AutoGuard w oparciu o informacje na temat sytuacji panującej na drogach, uzyskanej z wielu różnorodnych źródeł, będzie w stanie określić aktualny stan natężenia ruchu i wyznaczyć najkorzystniejszą trasę przejazdu. Informacje będą na bieżąco aktualizowane i przekazywane do kierowcy za pomocą sieci GSM.

„W Polsce wciąż nie funkcjonuje kompleksowy system TMC (Traffic Message Channel) informujący kierowców o natężeniu ruchu na drogach, a jak już powstanie to obejmie tylko największe miasta i autostrady. Dzięki informacjom pochodzącym z wielu źródeł jesteśmy w stanie określić sytuację panującą na całej sieci dróg w Polsce, a następnie przekazać te dane kierowcy. Dzięki współpracy z NaviExpert zyskamy kolejne cenne źródło informacji, które zasili nasz system.” – powiedział Robert Rozesłaniec, Prezes Zarządu AutoGuard S.A.

Tematy w artykule: nawigacja korki telefon TMC

Podobne wiadomości:

Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku

Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku

Aktualności 2017-10-04

NavRoad - jak uniknąć stania w korkach

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross