mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Stop radarom

Stop radarom

Fotoradary na stałe już wpisały się w krajobraz polskich dróg – kierowcy ich nie lubią, ale dla własnego bezpieczeństwa muszą stosować się do ograniczeń prędkości. Do zdjęcia nogi z gazu zachęca także RadarStop - lokalizator fotoradarów i punktów kontroli prędkości.

Stop radarom
RadarStop to pierwsze na polskim rynku urządzenie oparte na technologii GPS, które zawiera bazę ponad 1000 fotoradarów oraz punktów pomiaru prędkości rozmieszczonych przy drogach na terenie całej Polski. Ostrzega kierowcę komunikatem głosowym i sygnałem świetlnym na 500 metrów przed miejscem, w którym potencjalnie odbywają się policyjne radarowe kontrole drogowe.

Korzystanie z najnowszej propozycji marki SmartGPS jest całkowicie legalne, bowiem  – w przeciwieństwie do antyradarów – urządzenie nie zakłóca pomiaru prędkości z jaką porusza się samochód. RadarStop, dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS, informuje kierowcę o zbliżaniu się do miejsca, w którym potencjalnie odbywa się kontrola prędkości. Bazę lokalizacji fotoradarów tworzą na bieżąco sami użytkownicy dróg, którzy za pośrednictwem internetowego portalu zgłaszają kolejne punkty kontrolne, na które natknęli się podczas swoich podróży.

Dzięki temu kierowcy korzystający z Radar Stop mają pewność, że informacje w bazie zawsze są wiarygodne i mogą niemal w każdej chwili je aktualizować wysyłając sms i wchodząc na stronę.

Urządzenie ma wbudowany czujnik ruchu i włącza się automatycznie po zamknięciu drzwi samochodu lub uruchomieniu silnika. RadarStop nie musi być przymocowany do deski rozdzielczej – działa nawet w schowku czy w kieszeni kierowcy.

Zestaw RadarStop, zawierający lokalizator, ładowarkę sieciową oraz samochodową do kupienia od 19 marca już za 299 zł w sklepach specjalistycznych w całej Polsce.

Podobne wiadomości:

McLaren F2 - reaktywacja

McLaren F2 - reaktywacja

Samochody luksusowe 2007-06-29

1000-konny prototyp ze wsparciem UE

1000-konny prototyp ze wsparciem UE

Aktualności 2013-03-01

Komentuj:

~greczyn 2014-07-06

Słyszałem że obecnie najlepsze CB radio to Telefunken Sirius-108 ,producentem jest niemiecka marka która po wielu latach wróciła na polski rynek .Popatrz na necie jest nowoczesne , bardzo łatwe w obsłudze ,wyposażony w doskonały wyświetlacz ,myślę że będzie Tobie odpowiadał .

~MILAK 2014-07-06

A ja poszukuje CB RADIA JAKIE PROPONUJECIE ?

~ja 2008-03-25

sklepy gdzie mozna kupic nawigacje satelitarne

~ik 2008-03-25

MAM PYTANIE : Co TO SĄ - specjalistyczne sklepy w całej Polsce ? Może ktoś wie, bo chcę się temu przyjrzeć i może kupić.

~pitek 2008-03-22

jak masz dość słuchania bluzgających tirowców bierz radarstopa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.