mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Super ekologiczny Volkswagen Polo

Super ekologiczny Volkswagen Polo

Wyścig o jak najbardziej ekologiczne, a przy tym i oszczędne jednostki napędowe trwa w najlepsze. Swoje szeregi zwarły właśnie Volkswagen i Delphi, a wynik ich prac pozwolił na uzyskanie rekordowych parametrów emisji CO2 w nowym Polo Bluemotion.

Super ekologiczny Volkswagen Polo
Delphi i Volkswagen opracowały niezwykle przyjazne dla środowiska silniki diesla, które są montowane w nowym, 3–cylindrowym Volkswagenie Polo BlueMotion. Dzięki temu Volkswagen, który jest liderem w produkcji samochodów osobowych napędzanych silnikiem wysokoprężnym, będzie mógł zaoferować swoim klientom auto charakteryzujące się wyjątkowo niskim poziomem emisji CO2 oraz niskim zużyciem paliwa.
 
Po ponad rocznej współpracy z firmą Volkswagen nad opracowaniem nowego systemu, firma Delphi, która jest globalnym liderem w produkcji systemów sterowania silnikiem dostarcza swój system Multec Diesel Common Rail do nowego 1,2-litrowego, 3-cylindrowego Volkswagena Polo BlueMotion.
 
Produkowany przez Delphi system Multec Common Rail pomaga w realizacji koncepcji obniżania pojemności skokowej silników przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjności cenowej i osiągów. Multec Common Rail, wyposażony w szybki wtryskiwacz z siłownikiem elektromagnetycznym, został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w roku 2000 i od tego czasu podlegał zmianom i ulepszeniom, tak by spełniał stale zmieniające się normy emisji, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjności cenowej i konkurencyjności pod względem walorów jezdnych i osiągów samochodów, w których był montowany.
 
System Common Rail montowany w Volkswagenie Polo BlueMotion wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania wtryskiwaczy solenoidowych, współpracujących z najnowszą generacją pomp paliwowych DFP6 Delphi. Takie połączenie pozwala na osiągnięcie poziomu emisji CO2 równego 87 g/km.

- Nowy system Common Rail Delphi zapewnia znacznie lepszą kontrolę nad ilością dozowanego paliwa, umożliwia  wielokrotny wtrysk  oraz poprawia zdolność rozpylania paliwa i mieszania paliwa z powietrzem - tłumaczy John Fuerst, główny menadżer w Delphi Diesel Systems. - System montowany w tym samochodzie może zapewnić nawet 6 cykli wtrysku na jeden cykl spalania, co zapewnia wysoką płynność procesu spalania, a co za tym idzie obniżenie poziomów hałasu i wibracji.

Poprawa wydajności systemu wtrysku i charakterystyk spalania została osiągnięta dzięki zredukowaniu strat ubocznych, obniżeniu masy podzespołu i zużycia energii oraz poprawie charakterystyk hydraulicznych. Dzięki tym wszystkim elementom, system wtryskiwaczy Delphi przeznaczanych dla silników Diesla Common Rail będzie mógł być stosowany do wszystkich wysilonych silników, montowanych w samochodach różnych klas.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Polo
Volkswagen Polo
Cena podstawowa już od: 44 490 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Będzie Murano z silnikiem Diesla

auto motor i sport 0000-00-00

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Aktualności 2017-08-29

Komentuj:

~szymon555 2010-07-24

ale mnie się coś kołacze że 115g/km ma być wyrobione przy użyciu samych technologii dotyczących silnika, nie wydechu

~zen 2010-07-16

przecież napisałem wyraźnie, tendencyjne pytanie :P rozwinę dla niedorozwiniętych. przy dzisiejszej technice (chodzi o wydech) spokojnie można uzyskać poniżej 100g/Km nawet w ruskim czołgu chlejącym 100/100 mazutu. koszt - nieważne ale da radę! to ekologią jest to 100gram ale te 100L mniej w paliwach kopalnych (wyeksploatowywanie złóż) to już NIE?(!) debilizm

~qwe 2010-06-07

@zen Czym innym jest ekologia (ochrona środowiska), a czym innym ekonomia (oczczędność pieniędzy)

aaa 2010-06-06

CO2 poniżej "100"! To może z hybrydami jeździć po buspasach (niestety nie w Polsce), a gdyby go sprzedawali w stanach to w pojedynkę po pasie dla pojazdów z 3 osobami na pokładzie (np. w takiej Kalifornii). Jakaś hybryda się łapie poniżej 90g?

~Palikot 2010-06-05

gadasz do rzeczy koleś

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando