mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Super-oszczędny koncept

Super-oszczędny koncept

Półtora roku temu pojawił się pierwszy samochód zaprojektowany przez firmę Loremo AG. Było to czteroosobowe coupe zbudowane z lekkich metali, które zwracało na siebie uwagę kształtem i osiągami, a w szczególności bardzo oszczędnym silnikiem wysokoprężnym.

Super-oszczędny koncept

W momencie, kiedy firma Loremo po raz pierwszy pokazywała swój nowatorski model, szefostwo zapowiedziało że docelowo mają powstać dwa różne samochody. Pierwszy z nich będzie się nazywać LS, a jego waga wyniesie niecałe 500 kilogramów. Według danych producenta ma spalać... 1,8 l/100km. Cena, z którą ma zadebiutować na rynku została ustalona w okolicach 35 tysięcy złotych.

Drugim samochodem jest Loremo GT. Jest on nieco cięższy, gdyż waży kilkadziesiąt kilogramów więcej. Wpłynęło to na średnie spalanie, które wynosi u niego 3,2 l/100km. Model LS będzie się rozpędzać do setki w przeciągu 20 sekund, natomiast jego szybszy kolega zrobi to w jedyne 9 sekund. Może nie są to porażające rezultaty, ale nie o to tutaj chodzi. Wrażenie robi apetyt ich silników na paliwo.

Producent samochodów marki Loremo przygotował już pierwszy, w pełni działający prototyp nazwany Loremo L1. Auto zostanie zaprezentowane już za kilka tygodni podczas motoryzacyjnego show we Frankfurcie. Auto przystąpi do konkurencji w przedsięwzięciu o nazwie Automotive X PRIZE (AXP). Jego uczestnicy będą musieli przygotować pojazdy, które wykażą się apetytem na paliwo nie przekraczającym 2,83 l/100km, a poziom emisji cząsteczek CO2 nie przekroczy ustalonego wcześniej limitu. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 31 uczestników.

Komentuj:

~fun 2007-08-23

jak takie dziwne kaski kolarzy

~GummiBear 2007-08-23

Ma wejsc niedlugo do produkcji seryjnej a jego cena rzeczywiscie ma oscylowac w granicach 10 tys Euro - koszt przejechania 1 km rzeczywiscie smieszny :-)

~Miete 2007-08-18

Wygląda DZIWNIE, jak by to koreańce albo chińczycy projektowali :) :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.