mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Super-oszczędny koncept

Super-oszczędny koncept

Półtora roku temu pojawił się pierwszy samochód zaprojektowany przez firmę Loremo AG. Było to czteroosobowe coupe zbudowane z lekkich metali, które zwracało na siebie uwagę kształtem i osiągami, a w szczególności bardzo oszczędnym silnikiem wysokoprężnym.

Super-oszczędny koncept

W momencie, kiedy firma Loremo po raz pierwszy pokazywała swój nowatorski model, szefostwo zapowiedziało że docelowo mają powstać dwa różne samochody. Pierwszy z nich będzie się nazywać LS, a jego waga wyniesie niecałe 500 kilogramów. Według danych producenta ma spalać... 1,8 l/100km. Cena, z którą ma zadebiutować na rynku została ustalona w okolicach 35 tysięcy złotych.

Drugim samochodem jest Loremo GT. Jest on nieco cięższy, gdyż waży kilkadziesiąt kilogramów więcej. Wpłynęło to na średnie spalanie, które wynosi u niego 3,2 l/100km. Model LS będzie się rozpędzać do setki w przeciągu 20 sekund, natomiast jego szybszy kolega zrobi to w jedyne 9 sekund. Może nie są to porażające rezultaty, ale nie o to tutaj chodzi. Wrażenie robi apetyt ich silników na paliwo.

Producent samochodów marki Loremo przygotował już pierwszy, w pełni działający prototyp nazwany Loremo L1. Auto zostanie zaprezentowane już za kilka tygodni podczas motoryzacyjnego show we Frankfurcie. Auto przystąpi do konkurencji w przedsięwzięciu o nazwie Automotive X PRIZE (AXP). Jego uczestnicy będą musieli przygotować pojazdy, które wykażą się apetytem na paliwo nie przekraczającym 2,83 l/100km, a poziom emisji cząsteczek CO2 nie przekroczy ustalonego wcześniej limitu. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 31 uczestników.

Komentuj:

~fun 2007-08-23

jak takie dziwne kaski kolarzy

~GummiBear 2007-08-23

Ma wejsc niedlugo do produkcji seryjnej a jego cena rzeczywiscie ma oscylowac w granicach 10 tys Euro - koszt przejechania 1 km rzeczywiscie smieszny :-)

~Miete 2007-08-18

Wygląda DZIWNIE, jak by to koreańce albo chińczycy projektowali :) :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.