mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Świece do silników gazowych

Świece do silników gazowych

Pod koniec maja na polskim rynku części zamiennych pojawiły się nowe świece zapłonowe Kager Gas, marki należącej do firmy Fota.

Świece do silników gazowych

Świece Kager Gas można z powodzeniem stosować zarówno w silnikach gaźnikowych, jak i tych z nowoczesnymi układami wtryskowymi, a także w autach wyposażonych w najnowsze instalacje gazowe IV generacji.

Zastosowanie gazu LPG jako paliwa do silników z zapłonem iskrowym niesie ze sobą konieczność dostosowania świec do konkretnych wymagań, wynikających z utrudnionej jonizacji mieszanki paliwowo – powietrznej w cylindrze i większego obciążenia termicznego elektrod.

Świece Kager Gas to nowa konstrukcja, która jest wynikiem prac rozwojowych prowadzonych wspólnie z producentami samochodów. Mają one kilka istotnych zmian konstrukcyjnych, które ograniczają do minimum szereg szkodliwych zjawisk i gwarantują efektywne działanie świec. Wielkość szczeliny międzyelektrodowej została dobrana tak, aby ograniczyć skłonności do "gubienia" iskier i poprawić pewność zapłonu. W świecach tych zastosowano stożek wystający w kierunku komory spalania. Likwiduje to skutki wydłużenia oddziaływania płomienia na izolator i elektrodę środkową, a także ogranicza zużycie cieplne i elektroerozyjne świec. Dzięki temu wzrasta żywotność tych świec.

Dzięki zastosowaniu materiałów wysokiej jakości oraz wprowadzeniu nowych rozwiązań konstrukcyjnych, jak np. świeca dwuelektrodowa, charakteryzują się trwałością i niezawodnością, ponieważ są odporne na "zarzucanie" i obciążenia termiczne. Stosowanie tych świec gwarantuje wysoką skuteczność zapłonu oraz czystość spalin, ze względu na optymalny dobór wartości cieplnej do danego silnika. Ponadto są one bezpieczne w użyciu, bo używanie świec z rezystorem wewnętrznym, ograniczającym zakłócenia radioelektryczne umożliwia prawidłową pracę elektronicznych systemów bezpieczeństwa.

Stosowanie świec Kager Gas przyniesie wymierne korzyści ich użytkownikom. Przede wszystkim świece te zapewniają ułatwiony rozruch zimnego silnika oraz jego cichą, płynną pracę, bezusterkową eksploatację świec do 20 tys. kilometrów, a także poprawną pracę katalizatora. Ich zaletą jest także trzy razy mniejsza niż w standardowych świecach, emisja szkodliwych substancji agresywnie oddziałujących na środowisko. Brak osadów przy spalaniu umożliwia niezawodną pracę świec zapłonowych, obniżając głośność pracy silnika, co nie jest bez znaczenia szczególnie w ruchu miejskim. Dzięki świecom do gazu można bez kłopotów stosować tańsze, przyjazne środowisku paliwo LPG.

Świece Kager Gas mogą zostać zastosowane w ponad 90% samochodów jeżdżących po polskich drogach i zasilanych paliwem LPG.

Tematy w artykule: świece zapłonowe

Podobne wiadomości:

Świece Boscha w Oplach

Świece Boscha w Oplach

Technika 2004-07-13

Świece zapłonowe – jak dbać i kiedy wymieniać

Świece zapłonowe – jak dbać i kiedy wymieniać

Serwis auta 2007-12-20

Komentuj:

~tzhkc :) 2006-10-27

Może wielkość szczeliny międzyelektrodowej jest taka sama jak w świecach "zwykłych" a to jest tylko chwyt reklamowy ???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.