mojeauto.pl > motogazeta > Technika > System City Safety nagrodzony

System City Safety nagrodzony

Opracowana przez Volvo nowoczesna technologia, mająca zapobiegać kolizjom przy niskich prędkościach, nagrodzona została amerykańską nagrodą za osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa – „Traffic Safety Achievement Award”. Wyróżnienie wręczone zostało w trakcie tegorocznego sympozjum bezpieczeństwa w Nowym Yorku.

System City Safety nagrodzony
W trakcie tegorocznego Sympozjum Bezpieczeństwa Drogowego, mającego miejsce na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Nowym Yorku, zespół ekspertów ds. bezpieczeństwa drogowego nagrodził różnego rodzaju osiągnięcia w dziedzinie zmniejszenia liczby wypadków na amerykańskich drogach. Opracowany przez Volvo nowoczesny system City Safety, spotkał się z uznaniem członków jury. Docenili oni nowoczesną technologię Volvo za wkład w ograniczanie skutków wypadków odbywających się przy niskich prędkościach, które są typowe w ruchu miejskim lub w korkach. Dzięki City Safety zmniejszone zostaje ryzyko obrażeń podróżujących i zniszczenia auta.

Volvo Cars  jest pierwszym na świecie producentem oferującym taki mechanizm w standardzie. Jako pierwszy, wyposażony w niego zostanie pojawiający się w tym roku na rynku model XC60. Statystyki pokazują, że 75 procent wszystkich udokumentowanych kolizji ma miejsce przy prędkościach poniżej 30 km/h. W 50% przypadków kierowca, ze względu na rozproszoną uwagę, nie rozpoczyna nawet procesu hamowania. W sytuacji gdy samochód jadący z przodu nagle zahamuje, a City Safety wyczuje, że kolizja jest prawdopodobna, układ przyhamuje, tak by kierowca mógł uniknąć wypadku hamując lub skręcając w innym kierunku. Jeśli jednak system wyczuje, że kolizja jest wysoce prawdopodobna, samochód uruchamiając pompę hydrauliczną automatycznie zahamuje. Jeśli różnica prędkości pomiędzy dwoma pojazdami jest mniejsza niż 15 km/h, system może pomóc kierowcy całkowicie uniknąć kolizji. Pomiędzy prędkościami 15 a 30 km/h układ koncentruje się na maksymalnym ograniczeniu szybkości jazdy przed zderzeniem, tak aby zminimalizować ewentualne obrażenia pieszych i ryzyko uszkodzenia samochodu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo

Podobne wiadomości:

W sportowym wdzianku – Volvo V70

auto motor i sport 0000-00-00

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Legendarna "Gelenda" odsłonięta na targach w Detroit.