mojeauto.pl > motogazeta > Technika > System napędowy Hondy Legend nagrodzony

System napędowy Hondy Legend nagrodzony

Super Handling All-Wheel Drive System (SH-AWD) montowany w nowej Hondzie Legend został uhonorowany nagrodą RJC Technologii Roku 2005.

System napędowy Hondy Legend nagrodzony

System Super Handling All-Wheel Drive (SH-AWD) otrzymał nagrodę Technologii Roku 2005 przyznaną przez japońskie gremium dziennikarzy i ekspertów motoryzacyjnych Automotive Researchers' and Journalists' Conference of Japan (RJC).

System SH-AWD łączy rozkładanie momentu obrotowego na przednie i tylne koła z niezależnym rozłożeniem momentu na koła lewe i prawe zgodne z chwilowymi warunkami drogowymi. Rozdzielanie momentu obrotowego na przód i tył waha się w granicach 30:70 i 70:30, boczny rozkład na kołach tylnych – między 100:0 a 0:100.

Kontrola rozkładania momentu obrotowego polega głównie na aktywnym sterowaniu ze sprzężeniem zwrotnym wyprzedzającym w oparciu o zachowanie się kierowcy współdziałającym ze sterowaniem w układzie zamkniętym opartym o reakcje pojazdu. Efektem tej kombinacji jest precyzyjne nadzorowanie pojazdu uwzględniające polecenia kierowcy.

Nowa Honda Legend nagrodzona została także tytułami Japońskiego Samochodu Roku 2004-2005 i Najbardziej Zaawansowanej Technologii przyznanymi przez Komitet Konkursu Japan Car of the Year.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!