mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Szeroka paleta żarówek Helli

Szeroka paleta żarówek Helli

Asortyment żarówek oferowanych przez specjalistę oświetleniowego – firmę Hella – obejmuje wszystkie produkty standardowe, jak i niestandardowe, przeznaczone dla klientów o bardzo różnych wymaganiach.

Szeroka paleta żarówek Helli

Aktualna oferta pokrywa potrzeby 95 proc. rynku i rozciąga się od żarówek o stopkach z tworzywa sztucznego poprzez żarówki motocyklowe aż po najnowocześniejsze konstrukcje ksenonowe.

Najnowszą innowacją wśród lamp ksenonowych jest technika określana jako D1 – ze zintegrowanym zapłonnikiem. Umożliwia ona o wiele większe możliwości montażowe sterownika. Ponadto – co oczywiste – lampy ksenonowe D1 i D2 wytwarzają wyjątkowo jasne światło.

Paleta żarówek objęta probramem specjalnym "Lifetime" Helli obejmuje dwa 12- i 24-woltowe produkty "Longlife" i "Heavy Duty". Dłuższa żywotność żarówek "Longlife" uzyskana została na drodze specjalnej konstrukcji żarników oraz wypełnienie bańki szlachetnym gazem – kryptonem lub ksenonem.

Żarówki "Heavy Duty" reprezentują ekstremalną wytrzymałość, uzyskiwaną dzięki znacznemu powiększeniu, ale i skróceniu żarnika.

Z kolei program "Light Power" obejmuje żarówki H1, H4 i H7 o wydajności świetlnej zwiększonej o nawet 50 proc., osiąganej przez niezwykle precyzyjne ustawienie w żarówce żarnika mniejszego, ale za to dłuższego. Więcej światła to wyższe bezpieczeństwo jazdy, bo kierowca szybciej i wyraźniej postrzega niebezpieczeństwa i przeszkody. W przypadku lamp o gładkich szybach srebrne pokrycie żarówek "Light Power" stanowi dodatkowy plus – wizualny.

Z kolei 24-woltowe żarówki "Double Power" charakteryzują się niemal dwukrotnie dłuższą trwałością przy wyższej wydajności świetlnej. Tu tajemnicą są innowacyjne żarniki "Single Coil", którym dzięki optymalizacji technologicznej wystarczy pojedynczy splot.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando