mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Szerokopasmowy internet w Mercedesie

Szerokopasmowy internet w Mercedesie

Oparty na Internecie system przepływu informacji myCOMAND marki Mercedes-Benz pomyślnie przeszedł pierwszy test praktyczny na drodze.

Szerokopasmowy internet w Mercedesie
W trakcie forum Nokia Siemens Networks Solutions 2009 w Monachium uruchomiono myCOMAND w bezprzewodowej sieci telefonii komórkowej o wielkiej przepustowości 4G LTE.

Jazda próbna prototypem Klasy S dała bardzo obiecujący wynik: wszystkie funkcje myCOMAND działały równomiernie i sprawnie, z niezwykle dużą prędkością i w wyższej rozdzielczości.

Projekt badawczo-rozwojowy myCOMAND został wdrożony w 2008 roku. Jego koncepcja to połączenie internetowe przez które następuje stała aktualizacja danych i funkcji, jak nawigacji, radia, telefonii i wielu innych, co zapewnia nieprzerwany dostęp do najświeższych informacji.
 
Do tej pory funkcje myCOMAND były testowane poprzez połączenia przewodowe lub połączenia bezprzewodowe o wąskim paśmie przenoszenia, jak UMTS. Żeby skorzystać z pełnego potencjału nowatorskich aplikacji informacyjnych i telematycznych w samochodzie, do dyspozycji musi być połączenie internetowe o szerszym paśmie przenoszenia, niż dotychczas. Jest to jeden z technicznych warunków seryjnego wprowadzenia takich funkcji, jak oferowane przez myCOMAND.

Na terenie testowym w Monachium uruchomiono sieć LTE umożliwiającą prędkość transferu danych od 5 do 25 MB/s, przy założeniu, że wiele pojazdów przemieszcza się równocześnie ze średnią prędkością 40 km/h. Odpowiada to przepustowości do ośmiu razy większej, niż zapewniają współczesne sieci telekomunikacyjne. Taki wzrost wydajności jest istotny: większość funkcji myCOMAND działa bardziej równomiernie, mapy są szybciej ładowane, zapewniony jest streaming audio i wideo o wyższej jakości, a obrazy i zdjęcia o doskonałej rozdzielczości mogą być szybko pobierane.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa S
Mercedes Klasa S
Cena podstawowa już od: 405 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku

Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku

Aktualności 2017-10-03

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

~Bedzie można 2009-11-02

Bedzie można filmy ściągać w czasie jazdy - dobra rzecz !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.