mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Szybka i trafna diagnoza

Szybka i trafna diagnoza

W nowoczesnych pojazdach stale rośnie udział komponentów elektrycznych i elektronicznych, a usuwanie tego typu usterek staje się powoli codziennością warsztatów samochodowych.

Szybka i trafna diagnoza

W szybkiej i trafnej diagnozie pomaga nowy tester FSA 450 firmy Bosch. Jest to lekkie, przenośne, kompaktowe urządzenie wyposażone w akumulatory i ekran dotykowy.

Zastosowany w nowym FSA 450 4-kanałowy oscyloskop i cyfrowy multimetr z możliwością graficznej prezentacji wyników pozwala na obszerne badania urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Zintegrowane są też funkcje badania silnika oraz analiza układu zapłonowego. Wyniki pomiarów przedstawiane są na kolorowym, ośmiocalowym ekranie. Wszystkie wartości pomiarowe i oscylogramy można zapamiętać i ponownie z nich skorzystać.

Zasilanie tego ważącego zaledwie 1,4 kg testera odbywa się poprzez wbudowane akumulatory lub zasilacz czy adaptery do instalacji 12-woltowej (gniazdo zapalniczki, akumulator). Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą 11 przycisków funkcyjnych oraz ekranu dotykowego. Wyposażenie dodatkowe do testera FSA 450 obejmuje komplet czujników, takich jak czujniki ciśnienia i podciśnienia, cęgi prądowe oraz czujnik temperatury na podczerwień. Nowy tester FSA 450 umożliwia przeprowadzania testów w czasie jazdy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.