mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Tak będziemy ładować auta elektryczne

Tak będziemy ładować auta elektryczne

Brak odpowiedniej infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych to obecnie najpoważniejsza przeszkoda, która wstrzymuje ekspansję tego typu aut na rynku. Być może rozwiązaniem będzie technologia bezprzewodowego ładowania pojazdów elektrycznych.

Tak będziemy ładować auta elektryczne
Nad takim rozwiązaniem pracuje właśnie firma Delphi Automotive wspólnie WiTricity Corp., dostawcą technologii służących do bezprzewodowego transferu energii. Porozumienie ma na celu opracowanie bezprzewodowych produktów służących do ładowania zarówno samochodów hybrydowych, jak i elektrycznych. Współpraca pomiędzy firmami pomoże w stworzeniu globalnej infrastruktury bezpiecznych i wygodnych opcji ładowania samochodów osobowych oraz użytkowych.

System ładowania bezprzewodowego nie będzie wymagał stosowania kabli czy wtyczek. Kierowcy po prostu zaparkują swój samochód nad bezprzewodowym źródłem energii, umieszczonym na podłodze garażu lub wbudowanym w bruk parkingu. System automatycznie przetransferuje energię do ładowarki zamontowanej w samochodzie.
 
Według Erica Gilera, prezesa WiTricity, ich bezprzewodowy system może już teraz przetransferować ponad 3300 W – co wystarczy do tego, by w pełni naładować akumulatory samochodu elektrycznego z taką samą prędkością z jaką ładowane są po podłączeniu do większości domowych wtyczek zasilających.

- Technologie ładowania bezprzewodowego będą musiały jednak istnieć wspólnie z tradycyjnymi technologiami ładowania akumulatorów za pomocą przewodów i wtyczek - stwierdził Randy Sumner, dyrektor globalnego działu opracowującego technologie dla samochodów hybrydowych i elektrycznych w Delphi Packard Electrical/Electronic Architecturer. - Tak, aby kierowcy samochodów elektrycznych mieli możliwość naładowania akumulatorów swoich samochodów nawet wtedy, kiedy znajdą się z dala od bezprzewodowych źródeł energii.

Delphi produkuje również przenośną ładowarkę przeznaczoną dla samochodów elektrycznych, która mieści się wygodnie w bagażniku pojazdu. To urządzenie jest wyposażone w przyjazny dla użytkownika system wtyczek zgodny z listą UL i może zostać podłączone do każdego, standardowego gniazda 120 V, umożliwiając bezpieczne naładowanie akumulatora zarówno w domu, jak i w podróży.  Ładowarka ta może także istnieć w wersji zintegrowanej ze stacją ładującą, odpowiednikiem obecnego dystrybutora na stacji paliw.

Podobne wiadomości:

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Aktualności 2017-09-27

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do...

Aktualności 2017-07-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.