mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Takiego garażu w życiu nie widziałeś!

Takiego garażu w życiu nie widziałeś!

Stany Zjednoczone są domem dla milionów domorosłych wynalazców, którzy skonstruują wszystko, żeby tylko ułatwić sobie życie. Oto jeden z nich.

Takiego garażu w życiu nie widziałeś!
San Francisco jest pięknym miastem z wielką ilością samochodów, które najczęściej po prostu nie mają gdzie parkować. A że SF jest, jak właśnie wspomnieliśmy, miastem pięknym, władze nie za bardzo godzą się na ingerowanie w kontrukcję starych wiktoriańskich domów i dobudowywanie do nich, bądź zastępowanie ich części, nowoczesnymi garażami. W tym celu biuro architektoniczne Beausoleil Architects wpadło na genialny pomysł.

Otóż aby zachować klasyczny, nienaruszony wygląd fasady jednego z domów przy Oak Street, postanowiło wbudować w niego samego przestrzeń garażową dla aż czterech samochodów. Wjazd do niego nie odbywa się jednak przez normalną bramę garażową, a przez... Właśnie, w zasadzie gdzie tu jest wjazd?

Dolną część fasady budynku podzielono na dwa skrzydła drzwi, otwierane za pomocą hydraulicznych siłowników, które wciągają skrzydła do środka garażu.

Jak widać, potrzeba matką wynalazku. Zobaczcie jak to wygląda w praktyce >>TUTAJ<<.

Podobne wiadomości:

Garaż? Gdzie tu jest garaż? (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Kolejna śmierć z powodu wadliwych airbagów Takata?

Kolejna śmierć z powodu wadliwych airbagów...

Aktualności 2015-06-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 6 wchodzi do salonów
Mazda 6 wchodzi do salonów
Odświeżona Mazda 6 swoją polską premierę miała podczas kwietniowych targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2018. Teraz auto wchodzi do salonów. Co zmieniło się w nowej „szóstce”?