mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Tankowanie LPG nie jest takie straszne!

Tankowanie LPG nie jest takie straszne!

Od pewnego czasu przepisy pozwalają na samodzielne tankowanie gazu LPG przez klientów. Coraz większa liczba stacji paliw daje taką możliwość. To nic trudnego! Z naszego materiału dowiesz się, jak to zrobić!

Tankowanie LPG nie jest takie straszne!

Kilka miesięcy temu nowe przepisy dotarły do nas z Zachodu. Dzięki nim nie będziemy musieli stać przy dystrybutorze i nerwowo wciskać dzwonek przywołujący pracownika stacji, żeby zatankował LPG do naszego samochodu.

Na razie tylko na wybranych, ale docelowo na wszystkich stacjach należących do dużych rynkowych graczy (BP, Shell, Lotos, Orlen, Statoil) będzie możliwe samodzielne tankowanie gazu LPG. Firmy sukcesywnie dostosowują swoje punkty do wymogów określanych przepisami.

Co musi zrobić stacja benzynowa, żeby umożliwić klientom samodzielne tankowanie? Przede wszystkim przy dystrybutorach muszą się pojawić wymagane oznaczenia, instrukcja dotycząca całej procedury oraz niezbędne akcesoria (rękawiczki). Według nowych przepisów dystrybutor musi być wyposażony w nowe zawory poprawiające bezpieczeństwo tankowania. Według przepisów pistolet może uwolnić nie więcej jak 1 cm3 gazu. Chodzi tutaj o charakterystyczne "syknięcie", gdy zatankujemy do pełna. Nie należy się obawiać sytuacji, że wyciekający pod ciśnieniem gaz zrobi nam krzywdę.

Oczywiście, jeżeli ktoś nie będzie czuł się na siłach, by tankować samodzielnie, zawsze może wezwać pracownika stacji. Czasami może to wynikać z obawy, ale częściej z wygody. Bardzo często właściciele samochodów w ramach oszczędności decydują się na montaż korka gazu umieszczonego w dolnej części tylnego zderzaka. Często sprawia to problem podczas tankowania.

Wbrew obiegowej opinii cała procedura tankowania nie jest skomplikowana. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy poradnik wideo, z którego szybko dowiecie się, co trzeba zrobić podczas wizyty na stacji.

-->

 

Tematy w artykule: LPG tankowanie autogaz gaz

Podobne wiadomości:

Najlepsze modele do gazu LPG

auto motor i sport 0000-00-00

Nawet w drogim aucie koszt instalacji gazowej zwróci się po niespełna roku. Ale nie każdy silnik dobrze znosi ten rodzaj paliwa. Przedstawiamy 16 modeli stworzonych do gazowych przeróbek, dzięki którym Twoje wydatki na paliwo mogą spaść nawet o połowę.

Skoda - pierwsze LPG do silnika TSI

auto motor i sport 0000-00-00

Do Skody Rapid trafia instalacja LPG do silnika TSI. To pierwsza tego typu instalacja w Skodzie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Mirai z zasięgiem 1000 km
Toyota Mirai z zasięgiem 1000 km
Toyota Mirai to pierwszy tak powszechnie dostępny samochód z napędem elektrycznym, zasilanym ogniwami wodorowymi. Producent zapowiada, że już niedługo auto będzie mogło pokonać 1000 km na jednym baku.