mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Te oleje mają zrewolucjonizować rynek

Te oleje mają zrewolucjonizować rynek

Wyścig na najnowsze technologie w motoryzacji nie dotyczy tylko nowych samochodów, opon czy różnych rozwiązań np. w kwestii bezpieczeństwa. Również producenci olejów prześcigają się w wymyślaniu nowinek, dzięki którym ich produkty mają być lepsze od konkurencji.

Te oleje mają zrewolucjonizować rynek
Castrol zaprezentował właśnie nową linię produktów Professional dostępnych wyłącznie w autoryzowanych serwisach samochodowych. Są to, jak zapewnia producent, najbardziej zaawansowane technologicznie oleje w historii. Dzięki rewolucyjnej Fluid Strength Technology nowy Castrol EDGE Professional to najbardziej wytrzymały olej na rynku.

FST, czyli Fluid Strength Technology, to największe osiągnięcie technologiczne opracowane w laboratorium Castrol. Dzięki niemu Castrol EDGE Professional stale adaptuje się i dopasowuje do potrzeb silnika. To pierwszy olej na rynku, który jednocześnie zapewnia wyjątkową ochronę przeciwzużyciową w ekstremalnych warunkach jazdy oraz dostarcza oszczędności paliwa, co umożliwia obniżenie emisji niebezpiecznych związków do środowiska przy niewielkich obciążeniach silnika.

- Do tej pory dostępne były oleje energooszczędne lub zapewniające lepszą ochronę przed zużyciem. Nowy Castrol EDGE Professional jest pierwszym olejem, który łączy w sobie te dwie korzyści - wyjaśnia Paweł Mastalerek, kierownik działu technicznego Castrol w Polsce. - Jest on także wyjątkowo wytrzymały. Przeprowadzone testy udowodniły, że redukuje kontakt metal-metal o minimum 40 proc. w porównaniu z konkurencyjnymi olejami.

To niejedyne cechy świadczące o zaawansowaniu nowych produktów. Castrol EDGE Professional został opracowany w technologii podwójnej filtracji, dotychczas stosowanej w produkcji olejów na pierwsze fabryczne zalanie silników. Daje ona pewność najwyższej jakości oleju. Potwierdzają ją liczne już rekomendacje producentów samochodów jak Audi, BMW, Jaguar, Land Rover, MINI, SEAT, Skoda, Volvo i Volkswagen.

Olej Castrol EDGE Professional posiada również wyjątkowe, fluorescencyjne zabarwienie widoczne w świetle UV. Pozwala to na naoczne odróżnienie tego oleju od konkurencyjnych produktów.

Drugą z marek Castrol, obok EDGE Professional, wchodzącą w skład oferty dostępnej wyłącznie w autoryzowanych serwisach jest Castrol Magnatec Professional. To olej wyróżniający się technologią Inteligentnych Molekuł przylegających do ścianek silnika. Podobnie jak Castrol EDGE Professional jest opracowywany w technologii podwójnej filtracji i ma wyjątkową zieloną barwę.

Nowe oleje Castrol Professional są dostępne w sprzedaży od czerwca 2011 r., sukcesywnie zastępując poprzednie produkty.

Podobne wiadomości:

Kody olejowe - co oznaczają

Kody olejowe - co oznaczają

Serwis auta 2016-07-13

Nowy olej Castrol dla Volkswagena

Nowy olej Castrol dla Volkswagena

Technika 2016-06-28

Komentuj:

gazeciarz 2011-08-30

Olgierd - rzeczywiście, oleje Liqui Moly są warte polecenia i szkoda, że tak mało osób w Polsce je zna. No i pewnie, że opłaca się kupować na allegro, pod warunkiem, że znajdziesz dobrą aukcję i uczciwego sprzedawcę. Ja kupowałem Liqui Moly na allegro u gościa o nicku Adamke72, jest OK.

marko1 2011-08-25

łubs cd. Odpowiedź będzie brzmiała na pewno nie. Wiadomo że oleje syntetyczne można zastosować do większości silników, ale jednakże nie do wszystkich. Dlaczego nie do wszystkich, a to dlatego że są silniki, których uszczelki nie są odporne na działanie oleju syntetycznego i tu jest cała prawda o olejach. Jeżeli mamy silnik już w złej kondycji, to nie miejmy złudzeń że po wlaniu oleju syntetycznego uzdrowi nasz silnik a wyłącznie możemy pogorszyć jego stan. Wybór należ wyłącznie do nas samych i czy posiadamy dostateczną wiedzę. A licytowanie się niema sensu. Teraz wszystkie oleje są dobre oczywiście nie tworzone w garażu a reklama jest dźwignią handlu. Pozdrawiam

marko1 2011-08-25

a ja to wszystko oleje i dobre oleje leje Panowie to wyłącznie indywidualna sprawa jaki wleje olej "płyn ustrojowy" czy to będzie oleje w pełni syntetyczne, który nadają się tylko do nowoczesnych konstrukcji, a do tych starszych jednostek to co najwyżej można nalewać olej półsyntetyczny; przy znacznym przebiegu ? już tylko mineralny? najlepiej z magicznymi specyfikami rzekomo przedłużącymi żywotność silnika. Czy jest to prawda? Czy rzeczywiście do każdego starszego auta z niemałym przebiegiem trzeba nalewać olej mineralny? Czy syntetyk rzeczywiście zabije silnik?

kiier 2011-08-24

@stef - nalatane senatorem osobiście pół miliona na półsyntetycznym castrolu - oświeć mnie i powiedz - KIEDY poczuje różnicę? Silnik jest zdrowy, lata aż miło, kompresje trzyma, próba olejowa to pikuś. Więc? No, chyba że sprzedajesz oleje.

~stef 2011-08-24

Luz. Jeśli nie poczujesz różnicy między Chellem, Castrolem, Lotosem a LM, Penzoilem, AMSOlLEM to twój problem. Twój samochód prędzej czy później ją poczuje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic