mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Te oleje mają zrewolucjonizować rynek

Te oleje mają zrewolucjonizować rynek

Wyścig na najnowsze technologie w motoryzacji nie dotyczy tylko nowych samochodów, opon czy różnych rozwiązań np. w kwestii bezpieczeństwa. Również producenci olejów prześcigają się w wymyślaniu nowinek, dzięki którym ich produkty mają być lepsze od konkurencji.

Te oleje mają zrewolucjonizować rynek
Castrol zaprezentował właśnie nową linię produktów Professional dostępnych wyłącznie w autoryzowanych serwisach samochodowych. Są to, jak zapewnia producent, najbardziej zaawansowane technologicznie oleje w historii. Dzięki rewolucyjnej Fluid Strength Technology nowy Castrol EDGE Professional to najbardziej wytrzymały olej na rynku.

FST, czyli Fluid Strength Technology, to największe osiągnięcie technologiczne opracowane w laboratorium Castrol. Dzięki niemu Castrol EDGE Professional stale adaptuje się i dopasowuje do potrzeb silnika. To pierwszy olej na rynku, który jednocześnie zapewnia wyjątkową ochronę przeciwzużyciową w ekstremalnych warunkach jazdy oraz dostarcza oszczędności paliwa, co umożliwia obniżenie emisji niebezpiecznych związków do środowiska przy niewielkich obciążeniach silnika.

- Do tej pory dostępne były oleje energooszczędne lub zapewniające lepszą ochronę przed zużyciem. Nowy Castrol EDGE Professional jest pierwszym olejem, który łączy w sobie te dwie korzyści - wyjaśnia Paweł Mastalerek, kierownik działu technicznego Castrol w Polsce. - Jest on także wyjątkowo wytrzymały. Przeprowadzone testy udowodniły, że redukuje kontakt metal-metal o minimum 40 proc. w porównaniu z konkurencyjnymi olejami.

To niejedyne cechy świadczące o zaawansowaniu nowych produktów. Castrol EDGE Professional został opracowany w technologii podwójnej filtracji, dotychczas stosowanej w produkcji olejów na pierwsze fabryczne zalanie silników. Daje ona pewność najwyższej jakości oleju. Potwierdzają ją liczne już rekomendacje producentów samochodów jak Audi, BMW, Jaguar, Land Rover, MINI, SEAT, Skoda, Volvo i Volkswagen.

Olej Castrol EDGE Professional posiada również wyjątkowe, fluorescencyjne zabarwienie widoczne w świetle UV. Pozwala to na naoczne odróżnienie tego oleju od konkurencyjnych produktów.

Drugą z marek Castrol, obok EDGE Professional, wchodzącą w skład oferty dostępnej wyłącznie w autoryzowanych serwisach jest Castrol Magnatec Professional. To olej wyróżniający się technologią Inteligentnych Molekuł przylegających do ścianek silnika. Podobnie jak Castrol EDGE Professional jest opracowywany w technologii podwójnej filtracji i ma wyjątkową zieloną barwę.

Nowe oleje Castrol Professional są dostępne w sprzedaży od czerwca 2011 r., sukcesywnie zastępując poprzednie produkty.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Ceny paliw - tylko olej nieco tańszy

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

gazeciarz 2011-08-30

Olgierd - rzeczywiście, oleje Liqui Moly są warte polecenia i szkoda, że tak mało osób w Polsce je zna. No i pewnie, że opłaca się kupować na allegro, pod warunkiem, że znajdziesz dobrą aukcję i uczciwego sprzedawcę. Ja kupowałem Liqui Moly na allegro u gościa o nicku Adamke72, jest OK.

marko1 2011-08-25

łubs cd. Odpowiedź będzie brzmiała na pewno nie. Wiadomo że oleje syntetyczne można zastosować do większości silników, ale jednakże nie do wszystkich. Dlaczego nie do wszystkich, a to dlatego że są silniki, których uszczelki nie są odporne na działanie oleju syntetycznego i tu jest cała prawda o olejach. Jeżeli mamy silnik już w złej kondycji, to nie miejmy złudzeń że po wlaniu oleju syntetycznego uzdrowi nasz silnik a wyłącznie możemy pogorszyć jego stan. Wybór należ wyłącznie do nas samych i czy posiadamy dostateczną wiedzę. A licytowanie się niema sensu. Teraz wszystkie oleje są dobre oczywiście nie tworzone w garażu a reklama jest dźwignią handlu. Pozdrawiam

marko1 2011-08-25

a ja to wszystko oleje i dobre oleje leje Panowie to wyłącznie indywidualna sprawa jaki wleje olej "płyn ustrojowy" czy to będzie oleje w pełni syntetyczne, który nadają się tylko do nowoczesnych konstrukcji, a do tych starszych jednostek to co najwyżej można nalewać olej półsyntetyczny; przy znacznym przebiegu ? już tylko mineralny? najlepiej z magicznymi specyfikami rzekomo przedłużącymi żywotność silnika. Czy jest to prawda? Czy rzeczywiście do każdego starszego auta z niemałym przebiegiem trzeba nalewać olej mineralny? Czy syntetyk rzeczywiście zabije silnik?

kiier 2011-08-24

@stef - nalatane senatorem osobiście pół miliona na półsyntetycznym castrolu - oświeć mnie i powiedz - KIEDY poczuje różnicę? Silnik jest zdrowy, lata aż miło, kompresje trzyma, próba olejowa to pikuś. Więc? No, chyba że sprzedajesz oleje.

~stef 2011-08-24

Luz. Jeśli nie poczujesz różnicy między Chellem, Castrolem, Lotosem a LM, Penzoilem, AMSOlLEM to twój problem. Twój samochód prędzej czy później ją poczuje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.