mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Technika: Problem Volta z prądem

Technika: Problem Volta z prądem

Jeszcze niedawno wiele spekulacji krążyło wokół projektu o nazwie Chevrolet Volt. Koncern GM zamierzał bowiem wykorzystać najlepszą, dostępną technologię pozwalającą magazynować energię elektryczną w akumulatorach.

Technika: Problem Volta z prądem

Koncern General Motors zamierza używać urządzeń, które pozwolą poradzić sobie z dotychczasowymi ograniczeniami i spełnią założenia jakie powstały przy okazji wdrożenia projektu w życie. GM ogłosił niedawno, że aż 13 firm wysłało swoje propozycje na przetarg dotyczący produkcji wysoce zaawansowanych baterii litowo-jonowych. Po kilku dniach wyłoniono spośród wszystkich zgłoszeń dwie firmy. Pierwszy kontrakt trafił do należącej do LG Chem, Compact Power, natomiast drugi powędrował do Continental Automotive Systems.

Rick Wagoner, dyrektor zarządzający GM poinformował przy okazji podpisania kontraktów, iż jest to  bardzo ważny krok w kierunku wprowadzenia modelu Volt do masowej produkcji. Jest to oczko w głowie Amerykańskiego producenta, bowiem ma być przełomem w kierunku rozwoju ekologicznych systemów. Auto ma być docelowo dostępne w dwóch wersjach.

Jedna z nich jest wyposażona w turbodoładowaną jednostkę o pojemności jednego litra, która jest odpowiedzialna za doładowanie zestawu akumulatorów.  GM zapowiada, że Volt będzie w stanie przejechać ponad 60 kilometrów do momentu kiedy mały silnik spalinowy będzie musiał doładować baterie. Druga wersja ma być zasilana ogniwami paliwowymi, za pomocą architektury E-Flex, autorstwa inżynierów General Motors. Auto będzie w stanie przejechać na 4 kilogramowym baku wodoru prawie 520 kilometrów.

Czytaj także:

Chevrolet na prąd  (2007-01-08)

Ponad 480 km na baku pełnym wodoru (2007-05-16)


Podobne wiadomości:

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i na aukcji

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i...

Aktualności 2015-07-29

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.