mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Technologiczne nowości Subaru

Technologiczne nowości Subaru

Fuji Heavy Industries, globalny producent samochodów marki Subaru wykorzysta nadchodzące targi motoryzacyjne w Genewie po to, aby zaprezentować po raz pierwszy wysokoprężny silnik w układzie boxer, a także samochód elektryczny o nazwie R1e.

Technologiczne nowości Subaru

Już 8 marca tego roku w halach targowych zostanie zaprezentowany silnik, którego rynkiem docelowym będzie Stary Kontynent. Jednostka ma zrobić wielką furorę w kwestii silników z przeciwległymi cylindrami. Według producenta, będzie on w stanie zapewnić bardzo cichą pracę oraz wyjątkowo niski poziom wibracji. Będzie on montowany w samochodach japońskiej marki, które dostępne będą wraz z symetrycznym napędem AWD. Wraz z wysokim momentem obrotowym oraz bardzo dobrą trakcją, dzięki układowi napędowemu, jednostka zdobędzie z pewnością wielu sympatyków. Jej salonowy debiut na europejskim rynku zapowiadany jest na 2008 rok.

Kolejną nowością prezentowaną na targach będzie Subaru R1e, który dostępny jest obecnie jedynie w dziesięciu egzemplarzach. Fuji Heavy Industries zamierza wypromować ten nietypowy pojazd napędzany energią elektryczną, jako doskonałe narzędzie do ekologicznego przemieszczania się w mieście. W modelu zastosowano nowoczesną ładowarkę, która w niespełna 15 minut pozwala naładować jego baterie do pełna. Cena samochodu nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo też, czy trafi on na europejski rynek. Póki co producent zamierza sprzedawać go jedynie w Japonii.

Czytaj także:

Impreza zaatakuje wiosną (2007-01-29)

Subaru a'la Sirion dla Europy (2007-01-04)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru

Podobne wiadomości:

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Aktualności 2017-01-24

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Premiery 2016-11-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa
Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa
Niemiecki koncern Daimler AG rozpoczyna największą inwestycję na terenie Polski. W dolnośląskim Jaworze powstanie fabryka Mercedesa, w której będą powstawać czterocylindrowe silniki do aut osobowych. Wartość inwestycji to ok. 500 mln euro.