mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Technologiczne nowości Subaru

Technologiczne nowości Subaru

Fuji Heavy Industries, globalny producent samochodów marki Subaru wykorzysta nadchodzące targi motoryzacyjne w Genewie po to, aby zaprezentować po raz pierwszy wysokoprężny silnik w układzie boxer, a także samochód elektryczny o nazwie R1e.

Technologiczne nowości Subaru

Już 8 marca tego roku w halach targowych zostanie zaprezentowany silnik, którego rynkiem docelowym będzie Stary Kontynent. Jednostka ma zrobić wielką furorę w kwestii silników z przeciwległymi cylindrami. Według producenta, będzie on w stanie zapewnić bardzo cichą pracę oraz wyjątkowo niski poziom wibracji. Będzie on montowany w samochodach japońskiej marki, które dostępne będą wraz z symetrycznym napędem AWD. Wraz z wysokim momentem obrotowym oraz bardzo dobrą trakcją, dzięki układowi napędowemu, jednostka zdobędzie z pewnością wielu sympatyków. Jej salonowy debiut na europejskim rynku zapowiadany jest na 2008 rok.

Kolejną nowością prezentowaną na targach będzie Subaru R1e, który dostępny jest obecnie jedynie w dziesięciu egzemplarzach. Fuji Heavy Industries zamierza wypromować ten nietypowy pojazd napędzany energią elektryczną, jako doskonałe narzędzie do ekologicznego przemieszczania się w mieście. W modelu zastosowano nowoczesną ładowarkę, która w niespełna 15 minut pozwala naładować jego baterie do pełna. Cena samochodu nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo też, czy trafi on na europejski rynek. Póki co producent zamierza sprzedawać go jedynie w Japonii.

Czytaj także:

Impreza zaatakuje wiosną (2007-01-29)

Subaru a'la Sirion dla Europy (2007-01-04)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru

Podobne wiadomości:

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Aktualności 2017-01-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy
Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy
Aktualna generacja Fiata Pandy jest produkowana od 2012 roku. Od tamtego czasu jest nie tylko niekwestionowanym liderem sprzedaży we Włoszech, a przy okazji najlepiej sprzedającym się samochodem w swoim segmencie od 2016 roku.