mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Technologie dla aut przyszłości

Technologie dla aut przyszłości

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie to oczywiście miejsce prezentacji najnowszych modeli, jakie w niedalekiej lub nieco dalszej przyszłości zadebiutują na rynku. Jednak nie tylko. Firma Valeo zaprezentowała swoje rozwiązania, przeznaczone dla samochodów przyszłości.

Technologie dla aut przyszłości
Zaprezentowane we podczas wystawy IAA Frankfurcie nad Menem nowe technologie firmy Valeo mają sprawić, że samochody przyszłości staną się bardziej ekologiczne i inteligentniejsze, a ich użytkowanie będzie bardziej intuicyjne. Zaprezentowane innowacje będą zarazem stanowiły podstawę rozwoju koncernu w kolejnych latach.

Valet Park4U
Dzięki tej technologii, zaprezentowanej po raz pierwszy na IAA 2013, samochód staje się w praktyce "osobistym parkingowym" kierowcy. Valet Park4U umożliwia bowiem pozostawienie samochodu przy wjeździe na parking, podczas gdy auto samo odnajdzie miejsce do zaparkowania. Funkcja automatycznego parkowania uruchamiana jest zdalnie przy pomocy smartfona. Kierowca może również użyć smartfona, aby wezwać samochód do odebrania go przy wyjeździe z parkingu.

Inteligentny klucz kompatybilny ze smartfonem
Pasywny system otwierania i uruchamiania pojazdu, który może być obsługiwany przy pomocy smartfona. Kierowca nie musi wyciągać kluczyków z kieszeni (może je nawet zostawić w domu), a do otwarcia, zamknięcia i uruchomienia samochodu wykorzystać swojego smartfona.

Filtr kabinowy o właściwościach antyalergicznych
Jako pierwszy producent w Europie, Valeo opracował filtr, który zmniejsza stężenie alergenów wewnątrz pojazdu, gdy powietrze filtrowane jest w sposób ciągły. System ten nie tylko oczyszcza powietrze z kurzu, szkodliwych dla zdrowia gazów, czy nieprzyjemnych zapachów, ale i neutralizuje pyłki mogące powodować alergie. Do tej pory żaden z dostępnych w Europie filtrów kabinowych nie był w stanie ochronić pasażerów przed alergenami.

Elektryczna sprężarka
Valeo jest pierwszym producentem OEM, oferującym swoim klientom elektryczną sprężarkę, która poprawia reakcję małych silników na zmianę otwarcia przepustnicy przy niskich obrotach, zwiększając ich osiągi. Elektryczna sprężarka może zastąpić lub uzupełniać tradycyjną turbosprężarkę. Technologia ta zapewnia lepszy komfort jazdy, poprawiając przyspieszenie samochodu o ok. 27 proc., nie zwiększając przy tym zużycia paliwa. W połączeniu z systemem odzyskiwania energii opracowanym przez Valeo, sprężarka elektryczna pozwala na obniżenie zużycia paliwa nawet o 20 proc.

Układ wlotu powietrza
Nowa architektura układu wlotu powietrza zwiększa wydajność mieszanki paliwowo-powietrznej zasysanej do silnika, torując drogę bardziej ekologicznym, mniejszym jednostkom. System ten pomaga zredukować zużycie paliwa i emisję toksycznych pyłów. W 2013 Valeo zdobyło dwie nagrody PACE (Premier Automotive Suppliers’ Contribution to Excellence) za tę technologię, używaną obecnie w modułowym silniku diesla (MDB), produkowanym przez Volkswagena.

BeamAtic PremiumLED
To inteligentny system reflektorów LED (100 proc. LED), dzięki któremu światła drogowe nie oślepiają pozostałych kierowców, jednocześnie utrzymując wysoki słup światła. Wersja ksenonowa oświetlenia BeamAtic Premium jest już produkowana seryjnie dla nowego Volkswagena Golfa 7. Technologia ta zapewnia wszystkie zalety oświetlenia LED, takie jak mniejsze zużycie energii elektrycznej, żywotność dłuższą niż żywotność samego samochodu czy światło o barwie niemal identycznej z barwą światła słonecznego.

Stworzone przez firmę Valeo innowacyjne produkty i systemy już teraz stanowią ponad 30 proc. przyjętych zamówień. Celem Valeo jest jednak zwiększenie tego zasięgu i tworzenie coraz to nowszych rozwiązań, które charakteryzowałyby się mniejszą emisją CO2 i mniejszym zużyciem energii, a jednocześnie zwiększały komfort jazdy we wszystkich kategoriach pojazdów.
Tematy w artykule: targi IAA Valeo przyszlosc Frankfurt

Podobne wiadomości:

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Premiery 2017-09-14

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch z Japonii

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.